Hover Camera - składany dron do selfie

Hover Camera - składany dron do selfie

Hover Camera - składany dron do selfie
Źródło zdjęć: © youtube.com / Engadget
29.04.2016 07:55, aktualizacja: 29.04.2016 09:24

Funkcja podążania za użytkownikiem znajduje się już w kilku nowszych modelach dronów. Na rynku pojawiły się już także składane konstrukcje, przygotowane dla fanów mobilności. Ale nowy, chiński startup Zero Zero Robotics jako jeden z pierwszych łączy obydwa rozwiązania.

Hover Camera dedykowany jest przede wszystkim amatorom powietrznej fotografii. Urządzenie o wadze 23. gramów jest nie tylko lekkie, ale - co ważniejsze - po złożeniu zajmuje tyle miejsca co kaseta VHS. Dzięki mocnej ramie z włókna węglowego, pod którą schowane są śmigła, dron jest także bezpieczny w użytkowaniu - gdy zechcemy zakończyć filmowanie wystarczy chwycić go w rękę, bez obawy, że pozbędziemy się palców. Jeśli chodzi o jego możliwości techniczne to dostaniemy tu kamerę o rozdzielczości 13 MP, którą nagramy także filmy w rozdzielczości 4K. Z uwagi na niewielkie rozmiary urządzenia nie uświadczymy tu mechanicznych stabilizatorów, ale producent zapewnia, że dzięki specjalnym algorytmom, sonarowi i 3-megapikselowej kamerce filmującej przestrzeń od dołu mamy otrzymać jakość filmów i zdjęć porównywalną ze współczesnymi smartfonami z wysokiej półki.

Obraz
© (fot. youtube.com / Engadget)

Kontrola drona odbywa się na dwa sposoby - możemy sterować nim manualnie przy pomocy aplikacji lub wykorzystać funkcję śledzenia twarzy użytkownika i jego ciała. Nagrania zapisują się w pamięci drona (3. GB), ale możemy użyć także opcji streamingu materiałów wideo lub zapisać kopię filmu 4K w rozdzielczości Full HD bezpośrednio w aplikacji.

Urządzenie nie ma jeszcze określonej daty premiery i twórcy wciąż dopracowują detale, ale sugerowana cena drona ma oscylować w okolicach 60. dolarów (około 2400 zł). Drogo, zważywszy na fakt, że czas lotu na jednym ładowaniu wynosi zaledwie 8 minut.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy naprawdę giętki smartfon pokazany w Chinach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)