Holandia walczy z piractwem, kolejne strony zamknięte

Holandia walczy z piractwem, kolejne strony zamknięte

Holandia walczy z piractwem, kolejne strony zamknięte
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
09.02.2009 14:32, aktualizacja: 09.02.2009 14:59

Holenderska organizacja Brein, zajmująca się na co dzień walką z piractwem, poinformowała o zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za uruchomienie kilkudziesięciu stron umożliwiających użytkownikom nielegalne pobieranie z Sieci plików chronionych prawem autorskim.

Organizacja Brein doprowadziła w zeszłym miesiącu do zamknięcia 7. stron umożliwiających użytkownikom Internetu nielegalne pobieranie plików. Osoby prowadzące śledztwo zorientowały się jakiś czas temu, że większość z nich prowadzona jest przez tego samego człowieka.
Namierzanie przestępcy trwało dość długo, bowiem Topspinner (tak brzmi jego alias) skutecznie wymykał się pracownikom Brein. Organizacji udało się jednak namierzyć pirata. Jest nim 45-letni mieszkaniec holenderskiej miejscowości Oudenbosch.

Na wszystkich zamkniętych przez Brein stronach pojawiła się następująca informacja: "Byliśmy zmuszeni zaprzestać naszej działalności z powodu organizacji Brein. Chcemy podziękować wszystkim za wsparcie w tych trudnych dla nas czasach. Wszystkie informacje zamieszczone na serwerach zostały zniszczone i nie mogą być ponownie użyte."

Obecnie trwają prace nad wyłączeniem kolejnych stron. Wśród nich znalazły się: Alleen-films, Alleenmuz, Allpowers, Almijnfilms, Bigbits, Brabotors, Delerz, Desoftwaregigant, Digi-tors, Luciferadream, Luckytor, Meerdelers, Mijnpoezen, Pandaberen, Seederstors, Streamtor, Thc-torrents, Torrentsland oraz Twee-buiken.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)