HBO Go – jak działa? Jak założyć lub usunąć konto, jak korzystać

HBO Go – jak działa? Jak założyć lub usunąć konto, jak korzystać
Źródło zdjęć: © Youtube.com

30.05.2019 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak korzystać z HBO Go? Przygotowaliśmy krótki, ale praktyczny poradnik dla wszystkich nowych użytkowników. Podpowiadamy, jak założyć konto oraz jak korzystać na komputerach, urządzeniach mobilnych i smart TV.

HBO Go to platforma streamingowa, podobna do Netflixa, która umożliwia nam oglądanie wybranych filmów i seriali. Do usługi możemy dołączyć niezależnie, bez konieczności wykupywania abonamentu HBO poprzez operatora internetowego czy telewizyjnego.

HBO Go – jak się zarejestrować?

Rejestracja w HBO Go jest bardzo prosta. By dołączyć do usługi należy wejść na stronę hbogo.pl, a następnie w prawym górnym rogu wybrać opcję "Rejestracja". Przejdziemy do okienka, w którym będziemy mogli zarejestrować się danymi od operatora (jeśli mamy wykupiony abonament) lub dołączyć do usługi niezależnie – w tym celu wybieramy opcję "Wypróbuj bezpłatnie przez miesiąc".

Obraz
© Materiały prasowe

Następnie musimy podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz wymyślić hasło logowania. W kolejnym kroku będziemy musieli podać numer karty płatniczej.

HBO Go – za darmo przez miesiąc. Ceny za kolejny miesiąc

Mimo że podczas rejestracji musimy podać dane karty płatniczej, to przez pierwszy miesiąc możemy testować usługę za darmo. Pierwsza opłata – 19,99 zł/miesięcznie - zostanie pobrana dopiero od drugiego miesiąca.

Należy pamiętać, że płatność pobierana jest z góry – na początku okresu rozliczeniowego. Okres rozliczeniowy zaczyna w dniu rejestracji, niekoniecznie jest to tożsame z początkiem miesiąca kalendarzowego. Warto o tym pamiętać również, kiedy decydujemy się na anulowanie subskrypcji.

HBO Go – jak anulować subskrypcję?

Z HBO Go możemy zrezygnować w dowolnym momencie (również podczas darmowego okresu próbnego). Aby anulować subskrypcję musimy kliknąć "Ustawienia", a następnie wybrać opcję "Zarządzaj abonamentem" i "Przejdź do strony rezygnacji". Tam możesz kliknąć na "Zrezygnuj z abonamentu".

Abonament zostanie anulowany przed naliczeniem następnej płatności, czyli na koniec aktualnie trwającego okresu rozliczeniowego. Jeżeli rezygnujemy w trakcie trwania okresu próbnego – karta płatnicza nie zostanie obciążona. Rezygnacji możemy dokonać z poziomu aplikacji mobilnej lub przeglądarki.

HBO Go – jak korzystać?

Z HBO Go możemy korzystać z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej lub aplikacji na smart TV. Serwis podzielony jest na sekcje, np. ze względu na gatunek filmowy, jak również na seriale, programy i filmy.

Obraz
© Materiały prasowe

Zarówno w aplikacji jak i przeglądarce możemy dodawać filmy i seriale na swoją listę, by w łatwy sposób potem odnaleźć interesujące nas produkcje. Za pośrednictwem każdej z nich możemy także wybrać jakość odtwarzania filmów i seriali, wybrać wersję językową czy dopasować wielkość wyświetlanych w filmach napisów.

Inaczej niż na Netflixie, nie możemy robić personalizowanych profili dla poszczególnych domowników – wszyscy korzystają z jednego konta głównego. W ustawieniach aplikacji lub na stronie serwisu można jednak włączyć filtry kontroli rodzicielskiej, abyśmy mieli pewność, że dzieci nie trafiają na treści nieodpowiednie do ich wieku. W tym celu, aby obejrzeć treści przeznaczone dla pełnoletnich, należy podać PIN kontroli rodzicielskiej.

HBO Go – jak usunąć konto?

Jeżeli chcemy całkowicie zrezygnować z HBO Go, możemy w dowolnym momencie usunąć konto z usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość do odpowiedniego operatora usługi – dane kontaktowe znajdziecie tutaj. Jeśli zdecydujemy się na usunięcie konta, nie będziemy mieć możliwości korzystania z usługi do czasu ponownej rejestracji na stronie HBO Go.

Finał "Gry o Tron". Do sieci trafiły zdjęcia, które wywołały burzę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)