Hakerzy atakują użytkowników Xbox Live

Hakerzy atakują użytkowników Xbox Live

Hakerzy atakują użytkowników Xbox Live
20.02.2009 17:00, aktualizacja: 23.02.2009 10:07

Właściciele konsoli Xbox 360 coraz częściej stają się celem ataków hakerów, które mają one na celu utrudnienie lub nawet uniemożliwienie im korzystania z usługi Xbox Live.

Xbox Live to popularna wśród użytkowników konsoli Xbox 36. usługa pozwalająca na prowadzenie rozgrywek on-line. Aby z niej skorzystać potrzebne jest, oczywiście, połączenie z Internetem. I właśnie to połączenie coraz częściej wykorzystują hakerzy do przeprowadzenia ataku. W tym celu stosują narzędzia, które już od wielu lat służą do blokowania stron www. Działania takie powodują utrudnienia lub nawet brak możliwości skorzystania przez użytkownika z Xbox Live.
Wiele pojedynków rozgrywających się na platformie Xbox Live jest tworzonych przez samych użytkowników. Jeśli zatem hakerom uda się ustalić adres IP takiej osoby, mogą oni bez większego problemu zablokować jej dostęp do sieci. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu atakiem jest _ Denial of Service _, który blokuje adres IP wysyłając w jego kierunku bardzo dużą liczbę zapytań. Tego typu ataki przeprowadzane są za pomocą komputerów-zombie, których w Internecie nie brakuje.

W jaki sposób hakerzy ustalają adres IP ofiary? Podłączają oni komputer do konsoli i za pomocą narzędzi szpiegujących monitorują przepływ danych pomiędzy serwerem, a konsolą ( pozwala to na ustalenie adresu IP danego użytkownika ).

Usługę umożliwiającą zablokowanie danego użytkownika w Xbox Live można wykupić już za równowartość 2. dolarów. Hakerzy oferują również możliwość dodania kolejnych komputerów-zombie przeprowadzających atak, co ma zwiększyć jego skuteczność. Warto przy tym zaznaczyć, że tego typu działania są z reguły wystarczająco skuteczne i nie ma tak naprawdę łatwego sposobu na obronę przed nimi. Jednym z wyjść z takiej sytuacji może być zmiana adresu IP, jednak w wielu przypadkach dostawcy Internetu potrzebują na to nawet kilku dni.
W wydanym przez siebie oświadczeniu Microsoft poinformował, że rozpoczął już śledztwo mające na celu wykrycie podobnych nadużyć. Firma stwierdza, że _ "problem nie leży po stronie usługi Xbox Live, ale połączenia internetowego gracza. Jednak w przypadku wykrycia tego typu działań, konto odpowiedzialnego za nie gracza zostanie usunięte" _.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)