Grecja: Kolos MS Braemar przecisnął się przez Kanał Koryncki [WIDEO]

Grecja: Kolos MS Braemar przecisnął się przez Kanał Koryncki [WIDEO]

Grecja: Kolos MS Braemar przecisnął się przez Kanał Koryncki [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
17.10.2019 16:01

Kanał Koruncki to wyjątkowo wąska przeprawa, której do tej pory unikały większe statki pasażerskie. Tymczasem szeroki na 22 m MS Braemar przepłynął trasę, co zostało upamiętnione na spektakularnym nagraniu.

Statek pasażerki MS Braemar ma 196 m długości i 22 m szerokości i jest jak do tej pory największym, któremu udało się przepłynąć Kanał Koryncki. Do pokonania było prawie 6,5 km, a cała przeprawa wymagała bardzo dużej precyzji. Wśród pasażerów zaś wzbudziła wiele emocji, co można zobaczyć na nagraniu poniżej:

Kanał Koryncki został wybudowany w latach 1880-1893. Oddziela Grecję kontynentalną od Półwyspu Peloponeskiego a jego szerokość wynosi od 21,3 m (na dnie) do 24,6 m (mierzone na powierzchni wody). Kanał jest głęboki na 8,3 m.

Rejs luksusom MS Braemar nie należy do najtańszych. Za 25-dniowy rejs w regionach Grecji, Hiszpanii i Portugalii pasażerowie muszą zapłacić równowartość 20 tys. zł. Na pokładzie znajduje się 485 pokoi dla 924 pasażerów i 371 członków załogi. Na pokładzie nie brakuje również udogodnień - restauraji, basenów, spa i innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)