Wybuch w Komendzie Głównej Policji. Antyterrorysta: to był granatnik Pallad-D wzór .83
Okoliczności eksplozji w budynku Komendy Głównej Policji skomentował w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej" były antyterrorysta, Jerzy Dziewulski. Według jego informacji, źródłem wybuchu był granatnik, a konkretnie model Pallad-D wzór .83. Inne źródła wskazują na niemiecki granatnik RGW 90 HH. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa ta broń.
Łukasz Michalik