Gotówka odchodzi do lamusa

Gotówka odchodzi do lamusa

Gotówka odchodzi do lamusa
Źródło zdjęć: © CHIP
25.07.2011 16:37, aktualizacja: 25.07.2011 16:49

Polacy rezygnują z gotówki na zakupach w Internecie – wynika z danych PayU, operatora płatności internetowych. Nowa forma rozliczeń uważana jest za szybszą i wygodniejszą.

Zakupy na aukcjach i w sklepach internetowych są codziennością dla, odpowiednio, 80. i 68% internautów – wynika z danych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB. Dynamicznie rośnie liczba osób, które za zakupy w sieci płacą online natychmiast po złożeniu zamówienia, a nie gotówką przy odbiorze przesyłki. Blisko 90 proc. użytkowników Allegro.pl, po pierwszym doświadczeniu z płatnościami internetowymi, rezygnuje z gotówki przy kolejnym zakupie. Już ponad połowa transakcji dokonywana jest tam za pomocą płatności internetowych: szybkiego e-przelewu z banku lub karty płatniczej.

Obraz
© (fot. CHIP)

–. Jesteśmy w takim momencie rozwoju handlu w Internecie, że sprzedawcy muszą dbać o jak największy komfort kupowania, a płatności internetowe bez wątpienia mają na to duży wpływ – komentuje Maciej Szmigiel, Product Manager z PayU. - Kupujący nie musi samodzielnie wpisywać kwoty przelewu, danych sprzedawcy, numeru zamówienia itp. Jest to nie tylko wygodne, ale zapobiega powstawaniu błędów przy wpłatach i związanych z tym opóźnieniach w wysyłce towaru - dodaje.

Jak wynika z danych Allegro.pl już 50. transakcji realizowanych jest za pomocą Płacę z Allegro czyli szybkich płatności online. Jedyne, co kupujący musi zrobić po „wejściu” do systemu płatności internetowych, to zalogowanie się na stronie banku – reszta odbywa się automatycznie. - Zanim rozpoczęliśmy prowadzenie rozliczeń finansowych pomiędzy kupującymi a sprzedającymi uzyskaliśmy zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na tego typu działalność – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU. – Teraz podlegamy nadzorowi Prezesa NBP w podobnym stopniu, jak banki. Nadzór NBP gwarantuje, że przy korzystaniu z płatności internetowych spełnione są najwyższe standardy bezpieczeństwa, takie same, jak w przypadku bankowości elektronicznej. – dodaje Jabłoński.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Okradali bankomaty za pomocą ciemnych okularów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)