Gorilla Glass chroni już ponad miliard urządzeń

Gorilla Glass chroni już ponad miliard urządzeń

Gorilla Glass chroni już ponad miliard urządzeń
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
25.10.2012 16:39

W wynikach kwartalnych firmy Corning, producenta cenionego na całym świecie szkła Gorilla Glass, pojawiła się informacja, że szkła Gorilla trafiły już do ponad 1 mld urządzeń. Teraz nadchodzi jego następca - Willow Glass.

Gorilla Class (nie zawsze pod tą nazwą handlową) trafiło do urządzeń takich koncernów jak Apple, Samsung, Nokia, HTC, LG, Sony czy Asus. Popularne szkło przyniosło firmie Corning sprzedaż na poziomie 363 mln dolarów w III kwartale tego roku - o 21 proc. większą niż w analogicznym okresie 2011 roku.

Całkowita sprzedaż produktów Corning wyniosłą w III kwartale 2,04 mld dolarów i była o 7 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale i jednocześnie o 2 proc. niższa w stosunku rocznym.

Niebawem na rynek trafi nowy produkt firmy - Willow Glass, który przyniesie nowe możliwości dla producentów smartfonów, tabletów czy rozmaitych gadżetów. Willow Glass jest nie tylko wytrzymałe, ale do tego elastyczne, co pozwala na stosowanie zakrzywionych ekranów. Kolejną pozytywną cechą jest niższy koszt produkcji niż w przypadku Gorilla Glass.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)