Google zalicza kolejną awarię - tym razem zawiódł Gmail

Google zalicza kolejną awarię - tym razem zawiódł Gmail

24.02.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy serwisów internetowych firmy Google po raz kolejny w tym roku mieli do czynienia z awarią. 31 stycznia problemy sprawiała wyszukiwarka internetowa. Dzisiaj posłuszeństwa odmówił Gmail.

Od około 11:3. przez niemal dwie godziny użytkownicy poczty Gmail nie mogli uzyskać dostępu do kont pocztowych za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub napotykali na poważne kłopoty podczas próby wykonania tej czynności. Firma Google na stronie pomocy technicznej poczty Gmail informowała o wystąpieniu problemów, przepraszała użytkowników za niedogodności i zapewniała, że pracuje nad rozwiązaniem problemu. Warto dodać, że z kont Gmail cały czas można było korzystać za pośrednictwem programów pocztowych, takich jak Outlook czy Thunderbird.
Google po raz kolejny w tym roku zmaga się z istotną awarią. 3. stycznia kłopoty sprawiła wyszukiwarka. Wszystkim odnośnikom do stron umieszczonych w wynikach wyszukiwania towarzyszyła informacja, że mogą one stanowić zagrożenie dla komputera. Sprawcą zamieszania okazał się być pracownik firmy.
Gmail także sprawiał wcześniej problemy, które dotknęły między innymi użytkowników płatnych usług Google Apps Premier. Popularny system poczty elektronicznej w sierpniu ubiegłego roku zaliczył aż trzy awarie, które wzbudziły poważne wątpliwości klientów co do stabilności usług oferowanych przez tę firmę.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)