Google wiąże Chrome'a z Flash Playerem

Google wiąże Chrome'a z Flash Playerem
Źródło zdjęć: © Google

31.03.2010 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowy koncern Google chce w przyszłości dystrybuować przeglądarkę internetową Chrome wraz z Adobe Flash Playerem. Na razie w kanale dla programistów (Developer Channel) wydano przedpremierową wersję przeglądarki.

Internetowy koncern Google chce w przyszłości dystrybuować przeglądarkę internetową Chrome wraz z Adobe Flash Playerem. Na razie w kanale dla programistów (Developer Channel) wydano przedpremierową wersję przeglądarki.

Zintegrowano w niej oprogramowanie do obsługi multimediów. W przyszłości internauci przy pobieraniu Chrome'a otrzymają też najnowszą wersję Flash Playera. Będą także za pośrednictwem funkcji automatycznej aktualizacji otrzymywać najnowsze wydania Flash Playera bez potrzeby osobnej instalacji – informuje Google w blogu.

Obraz
© (fot. Adobe)

Google i Adobe wspólnie pracują nad tym, aby rozszerzyć "piaskownicę" (sandbox) Chrome'a także na strony, na których znajdują się treści we Flashu. Celem tych prac jest uczynienie tradycyjnego modelu wtyczki do przeglądarki tak samo szybkim, stabilnym i bezpiecznym jak silniki HTML i JavaScript –. twierdzi Google. HTML, Flash i inne plug-iny mają w przyszłości współpracować ze sobą w sposób zupełnie bezproblemowy.

Flash Player firmy Adobe jest według Google'a najczęściej używaną wtyczką w Sieci. Dotychczasowy model dystrybuowania plug-inu pozwalał wprawdzie na wiele innowacji, ale powodował także problemy. Interfejs wtyczek przeglądarki nie jest szczegółowo opisany w specyfikacjach, ma ograniczone możliwości i różni się w działaniu na poszczególnych przeglądarkach internetowych i systemach operacyjnych. W wyniku tego dochodzi do niekompatybilności, ograniczeń pod względem sprawności i problemów z bezpieczeństwem. Google informuje, że wspólnie z Adobe i Mozillą pracuje nad stworzeniem nowego API pozwalającego na integrowanie rozszerzeń browserów.

W październiku 2009 roku Google przystąpił do prowadzonego przez Adobe projektu Open Screen Project. W ramach tego projektu Adobe chce nadać swojej technologii status standardowej platformy uruchomieniowej dla treści ruchomych na różnych urządzeniach. Jak wynika z wpisu w blogu autorstwa Paula Betlema, szefa działu rozwoju w Adobe, celem współpracy Google'a i Mozilli jest stworzenie API, które funkcjonowałoby niezależnie od przeglądarki i systemu operacyjnego. Integracja Flash Playera w Chromie ma pokazać, co tak naprawdę jest możliwe.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)