Google świętuje odkrycie nowych planet przez NASA

Google świętuje odkrycie nowych planet przez NASA23.02.2017 10:21
Google świętuje odkrycie nowych planet przez NASA
Źródło zdjęć: © google | Google

NASA odkryła układ planetarny, w którym 7 planet podobnych do Ziemi krąży wokół czerwonego karła. Jeśli sama ta wiadomość nie zrobiła na Was wrażenia, to może uczyni to Google doodle. Wyszukiwarka uczciła odkrycie NASA uroczą animacją naszej planety, uradowanej z faktu znalezienia nowych przyjaciół.

Odkrycie NASA jest przełomowe w tym względzie, że nigdy wcześniej nie odkryto układu planetarnego z aż tyloma planetami podobnymi do Ziemi. Chociaż na razie nie ma dowodów na to, że na planetach jest życie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że panują na nich warunki zdolne do jego podtrzymania. Planety TRAPPIST - 1 to skalne, wielkością zbliżone do Ziemi planety, na których może występować woda.

Dodatkowo 3 z nich znajdują się w tzw. ekosferze czyli takiej odległości od gwiazdy, która zapewnia temperaturę umożliwiającą pojawienie się życia. Kiedy dowiemy się czy na TRAPPIST - 1 coś żyje? Najprędzej za kilka lat, gdy na orbitę okołosłoneczną trafi teleskop Jamesa Webba i zwróci swoje soczewki na nowo odkryty układ. Więcej o tym, co mówiła NASA na konferencji możesz przeczytać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)