Google śledzi świńską grypę

Google śledzi świńską grypę
Źródło zdjęć: © Google

30.04.2009 14:30, aktual.: 30.04.2009 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google postanowiło zaangażować się w walkę z wirusem świńskiej grypy. W jaki sposób? Firma chce przygotować bazę wszystkich wyszukiwań haseł powiązanych z wirusem i nałożyć ją na mapę Meksyku. W ten sposób powstanie eksperymentalna plansza ilustrująca rozprzestrzenianie się wirusa w tym państwie.

Mesykański eksperyment oparty jest o projekt Google Flu Trends, który firma uruchomiła na terenie Stanów Zjednoczonych w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele Google powiedzieli, że przedsięwzięcie wyraźnie wykazało korelację pomiędzy liczbą osób wyszukującą w sieci informacji o danej chorobie z ilością zachorowań w danym regionie.

Jeremy Ginsberg, jeden z inżynierów odpowiedzialnych za projekt Google Flu Trends, powiedział: "Google Flu Trends może okazać się lepsze od klasycznych metod monitorowania dynamiki rozprzestrzeniania się chorób. System uwzględnia bowiem dane dostarczane w czasie rzeczywistym".

Ginsberg dodał, że najnowsze przedsięwzięcie Google, określane roboczo jako Experimental Flu Trends for Mexico - http://www.google.org/flutrends/intl/en_mx, może być dla użytkowników sieci doskonałym źródłem informacji, szczególnie w świetle milczenia meksykańskiego rządu.

"Choć powinniśmy jeszcze popracować nad system zbierania i sprawdzania danych, to jednak zdecydowaliśmy się opublikować wczesną wersje serwisu. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy zarówno władzom, jak i obywatelom w zobrazowaniu skali problemu" - napisał Ginsberg na swoim blogu.

Experimental Flu Trends for Mexico:

W dziale "witryna dnia - http://www.pcworld.pl/witryna" umieściliśmy dziś opis strony HealthMap, która na mapie świata ilustruje zagrożenia epidemiologiczne.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)