Google skazany... na wygraną z Apple

Google skazany... na wygraną z Apple

Google skazany... na wygraną z Apple
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.02.2012 13:57, aktualizacja: 13.02.2012 14:10

Według badań opublikowanych przez Bernsteina, w 2016 roku nastąpi przełom, w którym większość zapytań do wyszukiwarki będzie pochodziło nie z komputerów, a urządzeń mobilnych.

Wyniki sprzedaży smartfonów i ilości pobrań aplikacji jeszcze nigdy nie były tak ważne. Nie z uwagi na bezpośredni przychód z tych urządzeń i programów, a z uwagi na popularyzację danej platformy. Za kilka lat bowiem urządzenia mobilne będą stanowić istotniejszy element webowego ekosystemu niż komputery. Według Carlosa Kirjnera z Bernsteina, ten moment nastąpi już w 201. roku. Co więcej, w jego analizie nie zostały uwzględnione tablety, a wyłącznie smartfony.

A na tym wszystkim skorzysta przede wszystkim Google. Wyszukiwarka giganta jest ustawiona jako domyślna zarówno w Androidzie, jak i rywalizującym z nim Apple iOS. Oznacza to, że gigant internetowy zarabia na dwóch najważniejszych mobilnych platformach na świecie. Co więcej, 2/3 zapytań do wyszukiwarki Google z urządzeń mobilnych pochodzi właśnie z iOS-a. Oznacza to, że nawet w razie ewentualnej klęski Androida, Google może liczyć na bezpieczny, stały dochód. Chyba, że Apple przesiądzie się na Binga…

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)