Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja

Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja
Źródło zdjęć: © google

19.08.2009 16:00, aktual.: 20.08.2009 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google posiada lojalną grupę użytkowników, którzy korzystają ze swojego ulubionego narzędzia do wyszukiwania informacji znacznie częściej niż zwolennicy Yahoo! i Microsoft Bing - wynika z badań comScore

Jak podaje comScore, użytkownicy Google w każdym miesiącu wykonują około 5. zapytań. Zwolennicy Yahoo! i Bing, które niedawno nawiązały współpracę, korzystają z wyszukiwarki tylko 27 razy miesięcznie.

Obraz
© (fot. IDG)

comScore wykazał też, że internauci deklarujący przywiązanie do Google, aż 7. % zapytań wykonują wyłącznie za pomocą tego silnika. Grupa lojalnych użytkowników Yahoo! i Bing nie jest aż tak liczna. Tylko co trzecie zapytanie jest przez nich kierowane jedynie do swoich ulubionych wyszukiwarek. W pozostałych przypadkach korzystają oni często również z Google.

Jednak jak twierdzi Eli Goodman z comScore, Microsoft i Yahoo! mają szansę na osiągnięcie znacznie lepszego wyniku.

Wyzwaniem będzie stworzenie takich mechanizmów wyszukujących, które będą wystarczające, aby przekształcić internautów, którzy sporadycznie korzystają z tych wyszukiwarek, w regularnych i lojalnych użytkowników. Jest to jednak dużo prostsze niż zdobywanie całkiem nowych użytkowników - powiedziała Eli.

Google jest obecnie liderem rynku wyszukiwarek. W czerwcu aż 65% rynku USA należało właśnie do niej. Dla porównania, Microsoft i Yahoo! wspólnie zdobyły jedynie 28%.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)