Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja

Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja

Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja
Źródło zdjęć: © google
19.08.2009 16:00, aktualizacja: 20.08.2009 11:53

Google posiada lojalną grupę użytkowników, którzy korzystają ze swojego ulubionego narzędzia do wyszukiwania informacji znacznie częściej niż zwolennicy Yahoo! i Microsoft Bing - wynika z badań comScore

Jak podaje comScore, użytkownicy Google w każdym miesiącu wykonują około 5. zapytań. Zwolennicy Yahoo! i Bing, które niedawno nawiązały współpracę, korzystają z wyszukiwarki tylko 27 razy miesięcznie.

Obraz
© (fot. IDG)

comScore wykazał też, że internauci deklarujący przywiązanie do Google, aż 7. % zapytań wykonują wyłącznie za pomocą tego silnika. Grupa lojalnych użytkowników Yahoo! i Bing nie jest aż tak liczna. Tylko co trzecie zapytanie jest przez nich kierowane jedynie do swoich ulubionych wyszukiwarek. W pozostałych przypadkach korzystają oni często również z Google.

Jednak jak twierdzi Eli Goodman z comScore, Microsoft i Yahoo! mają szansę na osiągnięcie znacznie lepszego wyniku.

Wyzwaniem będzie stworzenie takich mechanizmów wyszukujących, które będą wystarczające, aby przekształcić internautów, którzy sporadycznie korzystają z tych wyszukiwarek, w regularnych i lojalnych użytkowników. Jest to jednak dużo prostsze niż zdobywanie całkiem nowych użytkowników - powiedziała Eli.

Google jest obecnie liderem rynku wyszukiwarek. W czerwcu aż 65% rynku USA należało właśnie do niej. Dla porównania, Microsoft i Yahoo! wspólnie zdobyły jedynie 28%.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)