Google Now bije na głowę Siri i Cortanę

Google Now bije na głowę Siri i Cortanę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.10.2014 14:12, aktual.: 14.10.2014 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wachlarz asystentów głosowych się rozrasta. Na razie mamy do czynienia z trzema najważniejszymi: Siri dla iOS, Google Now dla Androida i Cortaną dla Windows Phone. Każdy z nich spełnia podobną funkcję - pozwala ustawić przypomnienia, przeprowadzić wyszukiwanie, zadzwonić etc. Co nie znaczy, że wszystkie są równie dobre.

Firma Stone Temple Consulting postanowiła przetestować trzy wspomniane aplikacje. W jaki sposób? Podobno każdemu z asystentów zadano trzy tysiące pytań. Dotyczyła najróżniejszych zagadnień - jak nazywa się grupę małp, kto wynalazł Facebooka, a nawet tak abstrakcyjne jak co mówi lis. Rezultaty zostały potem zestawione w formie tabeli i podliczone. Zwycięzcą został Google Now, osiągając nieporównywalnie lepsze rezultaty niż dwóch konkurentów. Jego odpowiedzi były najbardziej wyczerpujące i kompletne.

Rezultaty porównano potem z wynikami wyszukiwania na Bing i Google. Co ciekawe, Bing spisał się znacznie lepiej niż Cortana. Znaczy to, że Microsoft jest w stanie poprawić jakość swojego asystenta lepiej integrując go z wyszukiwarką. Czy to zrobi, zależy tylko od niego.

Wyniki testu w ujęciu procentowym możecie zobaczyć poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)