Google naśmiewa się z map Apple, pokazując na swoich mapach... nieistniejący adres

Google naśmiewa się z map Apple, pokazując na swoich mapach... nieistniejący adres

Google naśmiewa się z map Apple, pokazując na swoich mapach... nieistniejący adres
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.09.2012 12:50, aktualizacja: 28.09.2012 13:00

Google w krótkiej reklamie na Google+ postanowił zażartować z Apple, wykazując, że mapy z Cupertino nie potrafią znaleźć prostego adresu na Manhattanie.

W tym celu wybrano adres "31. E 15th, New York" i pokazano efekty na smartfonie iPhone z najnowszymi mapami Apple oraz Droid Razr M z mapami Google. Smartfon z Cupertino pokazuje zupełnie inny adres "315 Marlborough Rd", natomiast urządzenie Motoroli sprawnie wyszukało żądany adres.

Problem w tym, że adres "31. E 15th, NY" faktycznie nie istnieje, bowiem na jego miejscu jest park - Stuyvesant Square. I wygląda na to, że jedynym słusznym adresem dla zapytania "315 E. 15th Street, NY" jest właśnie Marlborough Road, na którą zaprowadziło nas Apple. Całą zawiłość wyjaśnia John Hill z brooklińskiego ratusza, tłumacząc że kilka bloków z ulicy East 15th w Nowym Jorku, w tym blok o numerze 300, zostało przemianowanych w 1905 roku na Marlborough Road.

Podsumowując, nie dość że mapy Apple pokazują w tym przypadku poprawnie żądane miejsce, to jeszcze do tego mapy Google prowadzą nas do miejsca, które... nie istnieje.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wiemy dlaczego Apple porzuciło mapy Google"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)