Google Lists: społecznościowe zakładki

Google Lists: społecznościowe zakładki
Źródło zdjęć: © Google

29.03.2010 16:00, aktual.: 29.03.2010 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Lists to nowa usługa umożliwiająca tworzenie list zakładek i dzielenie się nimi. W ostatnim czasie to drugie narzędzie od Google'a dedykowane obsługom zakładek. Wcześniej udostępniono możliwość synchronizacji zakładek zapamiętanych w przeglądarce Chrome między dwoma komputerami

Nowa usługa jest związana z dodaną w tym miesiącu funkcjonalnością, dzięki której za pomocą gwiazdki znanej chociażby z Gmaila lub Picasy można w wynikach wyszukiwania Google'a zaznaczać wybrane odnośniki.

Po połączeniu z usługą Google Bookmarks zaznaczone gwiazdką pozycje są gotowe do układania w tematyczne kategorie w postaci list zakładek i ich współdzielenie. Służy do tego polecenie "Share". Za jego pomocą można zaprosić poszczególne osoby do oglądania zakładek, jak też ustalić ich status (prywatne lub publiczne, czyli widoczne przez wszystkich). Tworzone listy z założenia są prywatne, jednak wystarczy jedno kliknięcie, aby je upublicznić.

Wśród udostępnionych narzędzi znalazło się polecenie "Organize", zawierające kilka prostych poleceń pozwalających porządkować zakładki - zmieniać ich miejsce położenia lub przenosić do sekcji - podkatalogów zakładek w obrębie listy.

Narzędziem służącym do dodawania nowych zakładek jest "Content Picker", który uruchamiamy kliknięciem polecenia "Add Stuff", a następnie "More". Z jego pomocą można dodać nowe pozycje do zachowanych już zakładek. Do dyspozycji oddano tu funkcję wyszukiwania w Google, YouTube lub możliwość dodania do zakładek odnośników do swoich dokumentów zapisanych w Google Docs.

Do Google Bookmarks można też zaimportować własne zakładki przechowywane w obrębie przeglądarek. Wystarczy wyeksportować je w postaci pliku HTML, a następnie zaimportować przy użyciu paska narzędzi Google.

Eksperymentalna usługa Google Bookmarks jest dostępna po zalogowaniu się na do usługi Google Konta.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)