Google Doodle na Dzień Dziecka. Specjalne logo z okazji 1 czerwca

Google Doodle na Dzień Dziecka. Specjalne logo z okazji 1 czerwca
Źródło zdjęć: © Google

01.06.2020 09:46

Google Doodle to tymczasowa zmiana loga na stronie głównej wyszukiwarki, przeznaczona dla uczczenia wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich na pewno jest Dzień Dziecka. Gigant z Mountain View nie zapomniał o najmłodszych, przygotowując dla nich specjalną grafikę.

Firma Google tradycyjnie postanowiła uczcić wyjątkową datę, jaką bez wątpienia jest 1 czerwca. To właśnie dziś swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Z tej okazji na stronie głównej popularnej wyszukiwarki przygotowano specjalne logo. Tymczasową grafikę możecie zobaczyć powyżej.

Pierwszy dzień czerwca to ulubiona data w kalendarzu wszystkich dzieci. To właśnie wtedy obdarowujemy najmłodszych prezentami, słodyczami i staramy się im zapewnić jak najwięcej atrakcji w ciągu dnia.

Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce od lat 50. XX wieku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych zapoczątkowało promowanie idei oraz celów związanych z prawami dziecka.

1 czerwca to najpopularniejsza data, jeśli chodzi o celebrowanie Dnia Dziecka. Oprócz Polski, świętowanie tego dnia odbywa się także między innymi w: Albanii, Armenii, Czechach, Portugalii, Rosji, Słowacji czy na Ukrainie.

Drugą najbardziej znaną datą obchodów Dnia Dziecka jest 20 listopada. Wtedy swoje święto obchodzą najmłodsi z m.in.: Chorwacji, Francji, Grecji, Serbii czy Hiszpanii. Ten dzień jest również Powszechnym Dniem Dziecka, ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Google Doodle jest specjalnym trybem, w jakim pracownicy firmy celebrują konkretne rocznice i wyjątkowe wydarzenia. W związku z tym na okres jednego dnia zmienia się logo przeglądarki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)