Google Doodle na 1 września. Przeglądarka przypomina o początku roku szkolnego

Google Doodle na 1 września. Przeglądarka przypomina o początku roku szkolnego

Google Doodle zmienia grafikę z okazji początku nowego roku szkolnego
Google Doodle zmienia grafikę z okazji początku nowego roku szkolnego
Źródło zdjęć: © Google
01.09.2020 11:56

Google Doodle to tymczasowa zmiana loga na stronie głównej wyszukiwarki, przeznaczona dla uczczenia wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich bez wątpienia jest początek roku szkolnego. Przeglądarka nie zapomniała o uczniach i przygotowała specjalną grafikę.

Firma Google tradycyjnie postanowiła uczcić wyjątkową datę, jaką bez wątpienia jest 1 września. To właśnie tego dnia uczniowie z całej Polski odkładają wakacje na półkę ze wspomnieniami i rozpoczynają nowy rok szkolny.

Gigant z Mountain View nie zapomniał o pierwszym dzwonku i z jego okazji przygotował specjalną grafikę. Po kliknięciu w animację, przeglądarka przeniesie nas do odpowiedniej frazy w wyszukiwarce - "Pierwszy dzień szkoły".

W Polsce, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r., rok szkolny we wszystkich szkołach i innych placówkach oświatowych rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia następnego roku. Oznacza to, że liczy tyle dni, ile rok kalendarzowy.

Google Doodle jest specjalnym trybem, w jakim pracownicy firmy celebrują konkretne rocznice i wyjątkowe wydarzenia. W związku z tym na jeden dzień zmienia się logo przeglądarki.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten rok szkolny był obfity w wiele sukcesów i niezapomnianych chwil. I nie martwcie się, w końcu już za 10 miesięcy...wakacje!

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)