Google Chrome zmniejszy swój apetyt na RAM

Google Chrome zmniejszy swój apetyt na RAM
Źródło zdjęć: © jolieodell / flickr.com / CC

11.10.2016 13:43, aktual.: 04.11.2016 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli na co dzień używasz najpopularniejszej obecnie przeglądarki internetowej, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak potrafi ona zwolnić pracę całego komputera - wszystko przez ogromne zapotrzebowanie na pamięć RAM. Niedogodność ta ma przejść do historii wraz z najnowszą aktualizacją Google Chrome do wersji 55

Kiedy w 200. roku debiutował, Google Chrome był najszybszą przeglądarką dostępną na rynku. Te czasy jednak dawno już minęły, a z roku na rok zarówno strony internetowe, jak i narzędzia webowe mają coraz większe wymagania sprzętowe. Przez to posiadacze, zwłaszcza starszych maszyn i tych z niewielką ilością pamięci RAM, borykają się często ze znacznie spowolnioną pracą komputera, a nawet z zawieszaniem się przeglądarki. Wiele na ten temat mogą powiedzieć zwłaszcza użytkownicy Google Chrome.

Zespół pracujący nad rozwojem Chrome stara się to zmienić. W najbliższej aktualizacji do Chrome 55 wprowadzony zostanie nowy silnik JavaScript, który pozwoli zmniejszyć zapotrzebowanie na pamięć operacyjną komputera. Specjaliści z Google'a swoje rozwiązania testowali na różnych stronach internetowych. Najlepsze wyniki mieli na YouTube, Igmur, Redit i New York Times. W tych przypadkach apetyt Google Chrome na RAM zmniejszył się nawet o 5. procent.

Jeśli pilnujecie, by nie mieć otwartych zbyt wielu zakładek, bądź wasza maszyna ma pod ostatkiem pamięci RAM, to wprowadzone zmiany nie będą zbyt odczuwalne. Jeśli jednak korzystacie ze sprzętu, który ma niewiele pamięci, będziecie szczęśliwi z wprowadzonych zmian.

Stabilna wersja przeglądarki Google Chrome ma pojawić się 6 grudnia tego roku. Jeśli jednak jesteście bardzo niecierpliwi, to zawsze możecie skorzystać z wersji beta, w której zmiany pojawią się kilka tygodni wcześniej.

_ LOP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)