Godziny dla seniorów. Prezes POHiD wskazuje lepsze rozwiązanie

Godziny dla seniorów. Prezes POHiD wskazuje lepsze rozwiązanie

Godziny dla seniorów. Prezes POHiD zabrała głos
Godziny dla seniorów. Prezes POHiD zabrała głos
Źródło zdjęć: © YouTube
14.10.2020 07:34

Godziny dla seniorów w praktyce oznaczają minimalny ruch w ciągu tych 2 godzin i ograniczony dostęp innych osób do niezbędnych produktów - komentuje prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w ubiegłym tygodniu, że zapadła decyzja w sprawie wprowadzenia od czwartku 15 października 2020 roku godzin dla seniorów w aptekach, sklepach i drogeriach. W godzinach od 10 do 12, zakupy będą mogły robić tam wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Zdaniem szefowej Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renaty Juszkiewicz, sieci handlowe dołożyły wszelkich starań i poniosły ogromne wydatki, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom.

- Godziny dla seniorów w praktyce oznaczają minimalny ruch w ciągu tych 2 godzin i ograniczony dostęp innych obywateli do niezbędnych produktów - mówi prezes POHiD w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- Jak pokazała sytuacja z pierwszej fali pandemii, seniorzy często dokonywali zakupów poza wyznaczonym przedziałem godzinowym, co z kolei przekładało się na wzmożony ruch klientów w pozostałych godzinach pracy sklepów - wskazuje Renata Juszkiewicz.

Zdaniem szefowej Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, lepszym rozwiązaniem byłoby rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez klientów i pracowników sklepów.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych. Firmy członkowskie POHiD stworzyły w Polsce blisko 200 tys. miejsc pracy. Są one kluczowym partnerem dla krajowych producentów, których produkty stanowią ok. 90 proc. wszystkich oferowanych w sieciach.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)