Głośniki Philips Fidelio dla urządzeń z Androidem

Głośniki Philips Fidelio dla urządzeń z Androidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.02.2012 11:51, aktual.: 07.02.2012 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Philips rozszerza swoją popularną gamę głośników Fidelio ze stacją dokującą o nową serię przeznaczoną do smartfonów i tabletów opartych na systemie operacyjnym Android.

W związku z tym, że złącze micro USB w smartfonach z systemem Android umieszczane jest w różnych miejscach, Philips zaprojektował port FlexiDock, który można regulować w trzech kierunkach. Gwarantuje to kompatybilność z większością urządzeń mobilnych z systemem Android, ponieważ umożliwia umieszczenie niemalże każdego telefonu zarówno w pionie, jak i w poziomie, zawsze frontem do odbiorcy.

Philips opracował również aplikację Fidelio dla systemu Android, która automatycznie połączy smartfona ze stacją dokującą przez złącze Bluetooth. Dodatkowo automatycznie synchronizuje ona muzykę z komputera PC, umożliwia słuchanie radia internetowego i pobieranie dodatkowych dzwonków i gier z sieci. Dzięki temu możemy odtwarzać elementy własnej biblioteki oraz multimedia z internetu i synchronizować je z urządzeniami Android przy pomocy komputera.

Seria Fidelio dla urządzeń Android obejmuje następujące produkty:

Pierwszą stacją z serii Fidelio dla urządzeń Android jest model AS851. Całkowita moc wyjściowa głośników wynosi 30 W RMS, a za brzmienie odpowiada technologia obróbki dźwięku Philips Digital. Model pozwala także na ładowanie drugiego telefonu przez dodatkowy port USB. Głośniki trafią do sklepów w kwietniu w cenie 899 zł.

Nieco mniejszym urządzeniem jest model AS351, który poza słuchaniem muzyki w domu, będzie też dobrze służył w podróży. Głośniki wyposażono zarówno w zasilanie bateryjne, jak i sieciowe. Model ten posiada funkcję Dynamic Bass Boost gwarantującą zachowanie niskich tonów przy każdym poziomie głośności oraz całkowitą moc wyjściową 10 W RMS. Specjalna technologia ekranowania zapobiega zakłóceniom powodowanym przez telefony komórkowe, a wejście AUX z tyłu głośnika pozwala podłączyć również inne urządzenia. Rekomendowana przez producenta cena detaliczna modelu AS351/12 wynosi 589 zł.

Trzeci model z serii Philips Fidelio to AS141 - odtwarza on muzykę z telefonu z systemem Android, jednocześnie ładując jego baterię. Potrafi również budzić piosenką zapisaną w telefonie lub włączeniem stacji radiowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Fidelio wyposażoną w funkcję muzyczną Songbird, aby korzystać z możliwości zarządzania muzyką i innych przydatnych funkcji. Rekomendowana cena detaliczna tego modelu wynosi 449 zł, a produkt będzie w sprzedaży od kwietnia.

Czwarty model z tej serii to Fidelio AS111. Czysty i zrównoważony dźwięk mają zapewnić neodymowe głośniki. Jest to najtańszy model, którego cena wynosi 369 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)