Gigantyczny hotel-elektrownia zasili holenderski Rotterdam

Gigantyczny hotel-elektrownia zasili holenderski Rotterdam

Gigantyczny hotel-elektrownia zasili holenderski Rotterdam
Źródło zdjęć: © http://thedutchwindwheel.com/
18.02.2015 12:23, aktualizacja: 18.02.2015 13:34

To będzie coś wielkiego, niezwykłego i bardzo pożytecznego. Holenderskie "Koło Wiatrów" ma szansę stać się ikoną, porównywalną do opery w Sydney. Bardzo pożyteczną ikoną.

Budowla ma mieć 174 metry wysokości i składać się będzie z dwóch ogromnych okręgów, z których zewnętrzny będzie częściowo zanurzony w wodzie. Nie tylko dostarczy mnóstwo energii elektrycznej, przetwarzając w najnowocześniejszy sposób ruch powietrza, ale równocześnie oferować będzie 72 apartamenty, 160 pokojów hotelowych, sale konferencyjne, restaurację i punkt widokowy o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych.

_ Kliknij, aby powiększyć zdjęcie: _

Obraz
© (fot. thedutchwindwheel.com/)

Zyski będą płynąć już z samego zwiedzania - przewiduje się, że _ "Koło Wiatrów" _ odwiedzi około 1,5 miliona osób rocznie. Przy okazji zwiększy to ogólny ruch turystyczny w Rotterdamie i całej Holandii.

_ "Windwheel" _ wykorzystywać ma technologię znaną jako *EWICON *(Electrostatic Wind energy CONverter). Przetwarza ona powietrze na energię elektryczną bez wykorzystywania ruchomych części (jest znacznie cichsza). Zamiast nich wiatr inicjuje ruch naładowanych cząsteczek w kierunku przeciwnym do pola elektrycznego, co jeszcze zwiększa ich potencjał.

Obraz
© (fot. thedutchwindwheel.com/)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie kupujcie produktów Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)