Trwa ładowanie...
d14q97p

Gigantyczna farma wiatrowa. Może zasilić małe państwo

W Wielkiej Brytanii powstała gigantyczna farma wiatrowa. Aż 87 turbin wiatrowych rozpoczęło pracę, dzięki czemu państwo stało się światowym liderem w produkcji tego typu energii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Farma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie
Farma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie (Youtube.com)
d14q97p

Mieszcząca się u wybrzeży Anglii gigantyczna instalacja Walney Extension jest aktualnie największą na świecie farmą wiatrową umieszczoną na morzu. Na ponad 145 km kwadratowych rozmieszczono 87 turbin firm MHI i Siemens.

Walney Extension pozwala Wielkiej Brytanii wygenerować nawet 659 MW mocy. Jak twierdzą firmy zajmujące się inwestycją, taka ilość może zasilić nawet 600 tysięcy domostw. Dzięki tej ogromnej instalacji, Wielka Brytania powróciła na fotel lidera w dziedzinie wytwarzania energii turbinami wiatrowymi umieszczonymi na morzu. Tworzą aż 36 proc. światowej produkcji.

d14q97p

Nowa instalacja stawia nie tylko na ilość turbin, ale także na jakość. Poprzednik rekord należał do farmy składającej się z 175 "wiatraków". Przy blisko dwukrotnie większej ilości turbin, farma wytwarzała tylko 630 MW mocy. Maszyny nowej generacji, wykorzystane w Walney Extension, są w stanie wytwarzać znacznie więcej energii.

Czytaj też: Luksusowe jachty polską specjalnością. "Nasza wizytówka na świecie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14q97p

Podziel się opinią

Share

d14q97p

d14q97p
Więcej tematów