Gigabyte powiększa rodzinę kart Super Overclock

Gigabyte powiększa rodzinę kart Super Overclock
Źródło zdjęć: © Gigabyte

28.10.2010 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigabyte ponownie powiększa rodzinę kart Super Overlock, tym razem o model GV-N460SO-1GI (GTX 460 SOC). Karty, oznaczane przez producenta mianem „Super Overclock” muszą przejść między innymi przez innowacyjny proces GPU Gauntlet Sorting i być wyposażone w płytkę PCB wyprodukowaną w technologii Ultra Durable VGA bądź VGA+

Karta GIGABYTE GV-N460SO-1GI jest zbudowana w oparciu o wydajny rdzeń NVIDIA GeForce GTX 46. oraz wyposażona w pamięć typu GDDR5 - została zaprojektowana specjalnie do zawodów w podkręcaniu oraz wymagających gier. Ponadto wspiera najnowsze rozwiązania Microsoft DirectX 11 i NVIDIA PhysX, które dostarczyć mają najlepszej i najintensywniejszej, a jednocześnie płynnej rozrywki w jakości HD. GV-N460SO-1GI to także chłodzenie WINDFORCE 2X, 7-fazowe zasilanie, program OC Guru oraz punkty pomiarowe napięć.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

WINDFORCE - najnowszy system chłodzenia firmy GIGABYTE

Kartę oznaczoną jako GV-N460SO-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCE 2X. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Chłodzenie WINDFORCE 2. wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła. Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N460SO-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio z chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami z modulacją PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Wysoka jakość zasilania

Kartę GV-N460SO-1GI zbudowano na standardowych rozmiarów płytce PCB. Cechuje się ona wydajną, 7-fazową sekcją zasilania. Dodatkowo, dzięki 6-stopniowemu wyświetlaczowi LED możemy sprawdzić aktualne wykorzystanie faz zasilania przez rdzeń graficzny, co pozwala użytkownikom kontrolować pobór prądu przez kartę oraz znacząco podnosi stopień kontroli nad kartą w czasie podkręcania.

GPU Gauntlet Storting

Stosowane przez Gigabyte selekcjonowanie najwydajniejszych egzemplarzy procesorów graficznych GPU Gauntlet Sorting, jest kluczem do znalezienia najlepszego procesora, który może znaleźć się w rodzinie Super Overclock. Wybrane układy muszą przejść serię rygorystycznych testów. Ten unikatowy proces zapewnia zwiększenie możliwości przetaktowania o przynajmniej 1. do 30 proc. Ponadto, zoptymalizowana wydajność cieplna zmniejsza temperatury o 5 do 10 proc. Dzięki GPU Gauntlet Sorting, karty graficzne Gigabyte serii SOC gwarantują większe możliwości overclockingu.

Ultra Durable VGA+

Dzięki Ultra Durable VGA+, karty Super Overclock osiągają najwyższą wydajność w testach. Główną nowością w technologii VGA+ jest zastosowanie nowych elementów półprzewodnikowych zwanych Proadlizer. Na pokładzie GV-N460SO-1GI, Gigabyte zastosował jeden Proadlizer firmy NEC.

Proadlizer jest rozwinięciem technologii kondensatorów polimerowych i łączy w sobie funkcje wcześniej spełniane przez wiele różnych kondensatorów. W efekcie wykorzystanie Proadlizer zapewnia pięciokrotnie większą pojemność elektryczną, nadzwyczajnie niski poziom zakłóceń oraz możliwość szybkiego ładowania i rozładowywania obwodów elektrycznych, co znakomicie wspomaga możliwości overclockingu. Proadlizer przekazuje bardziej stabilny prąd nawet podczas dużego obciążenia.

OC Guru - tuner karty graficznej

Gigabyte OC Guru to oprogramowanie będące najlepszym połączeniem overclockingu z poziomu zarówno programowego jak i sprzętowego. W najnowszej wersji posiada 3 profile: OC (tryb do overclockingu), GAMING (do gier) oraz GREEN (oszczędzanie energii). Dzięki jego zastosowaniu możemy regulować parametry pracy rdzenia graficznego, pamięci, napięcia czy prędkości wentylatora.

Punkty pomiaru napięć

Wyprowadzenie punktów pomiarowych na laminat karty umożliwia łatwy pomiar i monitorowanie napięcia w czasie podkręcania. W połączeniu z dołączonym oprogramowaniem jest to niezwykle przydatne rozwiązanie dla miłośników OC.

Rodzina kart Super Overclock to karty: HD 5870, HD 5770, GTX470.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)