Gemius - jakich przeglądarek używa Polska i sąsiedzi

Gemius - jakich przeglądarek używa Polska i sąsiedzi
Źródło zdjęć: © © kreizihorse - Fotolia.com

11.02.2016 18:19, aktual.: 12.02.2016 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gemius zaprezentował statystyki dotyczące wyboru przeglądarek internetowych w Europie środkowo-wschodniej.

Czołowe miejsce we wszystkich analizowanych krajach zajmuje najnowsza wersja przeglądarki Chrome - 47.x. W Chorwacji i na Węgrzech w TOP 3 znalazła się także jej poprzednia wersja. W każdym z analizowanych krajów Europy Środkowo-Wschodniej z najnowszej wersji Chrome w grudniu 2015 roku wykonano ponad 20 proc. odsłon stron krajowych. Najwięcej w Słowenii - 27,7 proc.

W dwóch europejskich krajach (Białoruś i Ukraina) w zestawieniu TOP 3 przeglądarek nie znalazł się Firefox. Po zwyciężającym w rankingu Chrome, na drugim miejscu znajdują się w tych krajach Opera 34.x (13,1proc. odsłon stron białoruskich) oraz Yandex 15.x (10,4 proc. odsłon stron ukraińskich). Trzecie miejsce jeśli chodzi o liczbę odsłon stron białoruskich i ukraińskich zajmują odpowiednio Yandex 15.x (7,6 proc. odsłon stron białoruskich) i Internet Explorer 10.x (8,6 proc. odsłon stron ukraińskich).

Firefox w wersji 42.x znalazł się na drugim miejscu zestawienia TOP 3 w czterech z ośmiu analizowanych krajów. Natomiast tylko w Polsce w zestawieniu znajdują się dwie wersje przeglądarki Firefox - 42.x i 43.x - generujące odpowiednio 14,4 proc. i 7,8 proc, odsłon stron krajowych.

W czterech z ośmiu analizowanych krajów, Internet Explorer znalazł swoje miejsce wśród trzech generujących najwięcej odsłon przeglądarek. W Czechach zajmuje drugie miejsce w rankingu (15,8 proc.), na trzecim znajduje się w Słowenii (10,6 proc.) oraz na Słowacji (6 proc.) i Ukrainie (8,6 proc.). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na Ukrainie w zestawieniu znalazła się starsza wersja przeglądarki - 10.x. - w pozostałych krajach jest to aktualniejsza wersja, czyli 11.x.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)