Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju. Pogoda na 16 lipca

Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju. Pogoda na 16 lipca

Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju. Pogoda na 16 lipca
Źródło zdjęć: © IMGW
16.07.2020 08:30, aktualizacja: 16.07.2020 08:52

Dziś burze możliwe są w całym kraju, jednak najsilniejsze rozwiną się na wschodzie i północnym wschodzie, czytamy w komunikacie IMGW. Zaleca się szczególną ostrożność oraz śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych. Podpowiadamy, jak łatwo sprawdzić, gdzie jest burza.

Zgodnie z prognozami IMGW niebezpieczne ulewy mogą pojawić się w całym kraju. W niektórych miejscach towarzyszyć im będzie również grad oraz silne wichury - osiągające prędkość do 80 km/h. Nieco łagodniej burze będą przechodzić na zachodzie Polski - tam intensywność opadów i wiatr powinny być słabsze. Mimo to IMGW wydało alert ostrzegawczy dla całego kraju:

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w wyjaśnieniu "żółtego" ostrzeżenia.

Gdzie jest burza - aplikacje

IMGW zaleca śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych, co najłatwiej jest robić z pomocą aplikacji. Dzięki temu prognozę pogody mamy zawsze pod ręką. Poniżej znajdziecie kilka polecanych przez nas programów, które pomogą wam śledzić prognozę pogody i gdzie jest burza:

Jeżeli nie chcecie pobierać dodatkowych aplikacji, możecie również śledzić radary burzowe online lub obserwować komunikaty IMGW na Facebooku.

Warunki biometeorologiczne

Dzisiejsza pogoda wpłynie również na niekorzystne warunki biometeorologiczne, co odczują szczególnie osoby wrażliwe i skłonne do meteopatii. Nastąpi spore ochłodzenie względem wczorajszego dnia, a nocne burze zakłócą wypoczynek, powodując trudności z zasypianiem.

- W czasie występowania burz (miejscami w całym kraju), osoby wrażliwe na bodźce pogodowe mogą odczuwać drażliwość i niepokój. Ponadto, z uwagi na ochłodzenie i wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym, u wielu osób w całej Polsce mogą występować trudności z koncentracją uwagi - czytamy w komunikacie IMGW.

Przypominamy, że osoby zaskoczone przez burzę na otwartym terenie powinny zachować szczególną ostrożność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)