Gdzie jest burza? IMGW ostrzega: Potężna fala wiatru i ulewy [30.09.2019]

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega: Potężna fala wiatru i ulewy [30.09.2019]

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega: Potężna fala wiatru i ulewy [30.09.2019]
Źródło zdjęć: © East News
30.09.2019 12:45

Pierwsze burze i ulewy dotarły już do naszego kraju i szybko się przemieszczają. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Monitory pogody i mapy burzowe online, pomogą być na bieżąco z pogodą.

Gwałtowne ulewy i burze, które nawiedziły dzisiaj nasz kraj są wynikiem niżu "Mortimer", którzy nadciąga z Danii nad południowy Bałtyk. Towarzyszące mu silne wiatry sprawiają, że burze bardzo szybko się przemieszczają po naszym kraju.

Gdzie jest burza najlepiej jest śledzić z pomocą aplikacji burzowych oraz na mapach burzowych online. Aktualne dane z mapy pogodowej pokazują, że burze zaobserwujemy przede wszystkim na zachodzie Polski, jednak chmury szybko przemieszczają się na wschód.

Obraz
© Windy

Możliwe jest wystąpienie punktowych burz w późniejszych godzinach przede wszystkim na wschodzi Polski. Aby być na bieżąco z prognozą pogody, zachęcamy do śledzenia serwisu Pogoda WP.

IMGW ostrzega przed potężnym wiatrem

IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem, które objęło cały kraj. W wielu województwach wichura może być niebezpieczna i powodować straty materialne oraz stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Silny wiatr może sięgać do 90 km/h.

Obraz
© pogodynka

Aktualne zagrożenie możecie monitorować samodzielnie, sprawdzając mapy burz online. Na zdjęciach satelitarnych można zobaczyć nadciągające chmury, aktualne wyładowania elektryczne oraz sprawdzić ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)