Gdzie będzie dziś burza? Ostrzeżenie IMGW. Zlokalizuj burzę na mapach online

Gdzie będzie dziś burza? Ostrzeżenie IMGW. Zlokalizuj burzę na mapach online

Gdzie będzie dziś burza? Ostrzeżenie IMGW. Zlokalizuj burzę na mapach online
Źródło zdjęć: © East News
13.06.2019 07:14, aktualizacja: 13.06.2019 09:43

IMGW ostrzega dzisiaj przede wszystkim przed falą upałów, gwałtownymi burzami i możliwym gradobiciem w niektórych miejscach w Polsce. Sprawdź, gdzie na mapach widać burze.

Największym zagrożeniem dla większości województw jest trwająca fala upałów. W serwisie pogodowym IMGW czytamy, że dla aż 208 powiatów ustalono 2 stopień zagrożenia upałami, a dla kolejnych 11 - 1 stopień. Mapa Polski wygląda na zdecydowanie podzieloną - na wschodzie kraju upały będą zagrażać zdrowiu, dlatego warto śledzić bieżące komunikaty i wiedzieć, jak radzić sobie w trakcie upałów, jeśli będziemy musieli przebywać na zewnątrz. Temperatura odczuwalna przekroczy 35 stopni Celsjusza.

Na zachodzie Polski, pogoda będzie znacznie łagodniejsza, ale na północy kraju mogą wystąpić gwałtowne burze i gradobicie. Wystąpieniem burz i gradu zagrożone są przede wszystkim województwa pomorskie i zachodnio-pomorskie. Przelotne burze mogą wystąpić w pozostałych częściach kraju, ale nie powinny być niebezpieczne. Na poniższej mapie IMGW możecie zobaczyć zaznaczone na pomarańczowo ostrzeżenie przed upałem 2 stopnia; na żółto - ostrzeżenie przed burzą i gradobiciem; na zielono - brak zagrożeń pogodowych mających istotny wpływ na życie codzienne.

Obraz
© imgw

Mapy burz na żywo

Aktualne zagrożenie możecie monitorować samodzielnie, sprawdzając mapy burz online. Na zdjęciach satelitarnych można zobaczyć nadciągające chmury, aktualne wyładowania elektryczne oraz sprawdzić ostrzeżenia pogodowe IMGW.

  • Gdzie jest burza możecie sprawdzić online, np. na tej stronie
  • Mapy burzowo-opadowe znajdziecie również tutaj
  • Satelitarną mapę burz na żywo możecie zobaczyć tutaj
  • Mapa piorunów na żywo znajduje się np. tutaj
  • Mapę, na której możecie filtrować widok pod kątem występowania burz, upałów, wiatrów i innych zjawisk pogodowych znajdziecie tutaj

Zawsze warto również na bieżąco zapoznawać się z ostrzeżeniami IMGW, które znajdziecie na tej stronie

Kiedy w kraju możemy spodziewać się załamań pogody zagrażających życiu, warto pamiętać najważniejsze numery alarmowe:

  • 112 - ogólnopolski numer ratunkowy
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 998 - Straż Pożarna
  • 997 - Policja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)