Gates: Windows 7 może nadejść już za rok

Gates: Windows 7 może nadejść już za rok

Gates: Windows 7 może nadejść już za rok
Źródło zdjęć: © IDG
05.04.2008 03:00, aktualizacja: 07.04.2008 09:25

W trakcie konferencji w Miami ( Stany Zjednoczone ), Bill Gates wydawał się potwierdzać informację, którą wcześniej uznawano za plotkę: Windows 7 może pojawić się w sprzedaży już w 2009 roku!

Jak donoszą dziennikarze CNetu, w trakcie Government Leaders Forum Bill Gates zapytany o Windows Vistę odpowiedział, co następuje: _ "Następną wersję [Windows] będziemy mieć gdzieś w przyszłym roku" _. Deklarował też niezwykły entuzjazm w związku z tym, jaka ona ma wyglądać.

Sądząc po naszej niedawnej rozmowie z przedstawicielami Microsoftu, zmiany rzeczywiście mogą być kolosalne - http://www.pcworld.pl/artykuly/57516.html, wliczając w to mniejszą zasobożerność i lepszą wydajność niż oferuje Vista.

Były prezes Microsoftu nie zdradził właściwie żadnych dodatkowych szczegółów. Potwierdził jedynie, że Windows 7 będzie dostępne w edycjach przeznaczonych do domu ( ang. consumer ) i dla biznesu. Przyznał również, że system pojawi się w kompilacji 32- i 64-bitowej.

Nie jest jasne, czy Gates mówił o wczesnych wydaniach testowych, czy może o edycji oficjalnej przeznaczonej dla szerszej publiki. Wiadomo jednak, że firma otwarcie zapowiedziała przyspieszenie prac - http://www.pcworld.pl/news/137536.html nad Windows 7.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)