Gates przewiduje przyszłość

Gates przewiduje przyszłość
Źródło zdjęć: © Microsoft

25.05.2009 15:07, aktual.: 25.05.2009 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas dorocznego spotkania czołowych menedżerów (które odbyło się w Redmond w ubiegłym tygodniu) zarówno Bill Gates, jak i Steve Ballmer wyrażali swój optymizm do co przyszłości branży technologicznej. Podczas trzynastej edycji imprezy Microsoft CEO Summit ponad stu dyrektorów generalnych wielkich firm z 25 krajów wymieniało się opiniami na temat globalnej sytuacji gospodarczej oraz wyzwań, jakie stoją przed światem biznesu.

Bill Gates, założyciel imperium Microsoftu, który po rezygnacji z czynnego zarządzania firmą wciąż jest z nią związany jako prezes rady nadzorczej, uważa, że możliwości wprowadzania innowacji technologicznych są obecnie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Pięćdziesięciotrzyletni filantrop jest przekonany, że rewolucja w dziedzinie IT i oprogramowania dopiero się rozpoczyna.

Z kolei Ballmer stawia na olbrzymi potencjał biznesowy Internetu i podkreśla konieczność przeznaczania pieniędzy na badania i rozwój także w gorszych czasach. Równie optymistyczne przesłanie szef firmy przedstawił w kwietniu w Kolonii, gdzie wystąpił jako gość imprezy Innovation Live!.

Mimo tego kryzys gospodarczy daje się we znaki także Microsoftowi: firma odnotowuje poważne straty, a Ballmer jest gotów zlikwidować kolejne miejsca pracy oprócz tych 5000 etatów, których skreślenie zapowiedział jeszcze na początku roku.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także