Garmin Swim - pływaj zawodowo

Garmin Swim - pływaj zawodowo

Garmin Swim - pływaj zawodowo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.07.2012 09:45, aktualizacja: 04.07.2012 11:19

Garmin Swim to pierwszy zegarek treningowy w ofercie producenta przeznaczony dla amatorów pływania, umożliwiający pomiar dystansu, tempa, wymachów ramion, oraz identyfikację stylu pływania. Garmin Swim policzy wszystko to, co do tej pory trzeba było liczyć w pamięci. Intuicyjny interfejs składa się z 6 przycisków, co daje prosty i szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

Prosta obsługa
Garmin Swim jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka –. wystarczy podać długość basenu, na którym pływamy i rozpocząć trening. Opływowa konstrukcja zegarka umożliwia swobodne ruchy ramion i nie ogranicza prędkości pływania. Bateria Garmin Swim wytrzymuje cały rok i bez problemu można ją wymienić samodzielnie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego serwisu.

Kalkulacja godna mistrza
Z Garmin Swim na nadgarstku amatorzy pływania mogą skupić się na technice zamiast liczyć w myślach przepłynięte baseny. Zegarek automatycznie analizuje styl pływania, śledzi długości, liczy wymachy, dystans, tempo i inne. Tylko kilkoma naciśnięciami pływacy mogą zapisywać wykonywane ćwiczenia czy wykonywać serie treningowe na czas bez potrzeby ciągłego spoglądania na basenowy zegar.

Garmin Swim umożliwia także wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów ramion na tym dystansie. Ułatwia to analizę i planowanie zwiększenia efektywności pływania.

*Motywacja na co dzień *
Garmin Swim może być również wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek, motywując jednocześnie do osiągania kolejnych celów pływackich. Poniżej informacji o godzinie Garmin Swim wyświetla tygodniowy przepłynięty dystans. Zegarek umożliwia zaprogramowanie dwóch stref czasowych i ustawienie budzika –. koniec z porannymi wymówkami i nie wstawaniem na trening w basenie.

Efektywna analiza danych treningowych
Po zakończeniu ćwiczeń dane treningowe można przesłać na platformę Garmin Connect, umożliwiającą bezpłatną analizę. Pływacy mogą szybko i wygodnie przeglądać swoje treningi, śledzić podsumowania, ustalać nowe cele, dzielić się doświadczeniami i danymi treningowymi z trenerami, przyjaciółmi i rodziną. Garmin Connect to platforma społecznościowa, gromadząca miliony użytkowników z całego świata, którzy zarejestrowali już ponad 2 miliardy przebiegniętych, przepłyniętych lub przejechanych na rowerze mil. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+ i wtyczki USB dołączanej do Garmin Swim, dane treningowe są automatycznie przesyłane do komputera, gdy znajdą się w jego zasięgu. Garmin Connect jest kompatybilny z komputerami Mac oraz z systemem Windows.

Specyfikacja techniczna
Wymiary urządzenia (szer. x wys. x dł.): 4,8 x 1,3 x 4,4 cm (1,9 x 0,5 x 1,7 cala)
Masa: 40,0 g (1,4 uncji)
Rozdzielczość wyświetlacza (szer. x wys.): 55 x 31 pikseli
Bateria: CR2032 (wymieniana przez użytkownika)
Czas działania baterii: 1 rok
Wodoszczelność: tak (50 m)
Obsługa GPS: nie

Funkcje
Obliczanie długości/liczby okrążeń: tak
Wyświetlanie dystansu: tak
Obliczanie liczby ruchów: tak
Wyświetlanie tempa: tak
Kalorie: tak
Tętno: nie
Wynik SWOLF: tak
Identyfikacja stylu pływackiego: tak
Szybkie treningi na czas: tak
Konfigurowalne strony treningów: tak
Automatyczne wykrywanie czasu odpoczynku: tak
Wprowadzanie programu ćwiczeń: tak (wymagane wprowadzenie danych przez użytkownika)
Zgodność z Garmin Connect: tak
Automatyczna synchronizacja (automatyczne przesyłanie danych do komputera): tak
Przechowywanie danych: tak (co najmniej 30 treningów)
Zegarek sportowy: tak
Dodatkowe funkcje zegarka: aktualny czas (format 12-/24-godzinny), dwie strefy czasowe, kalendarz (dzień/data) i codzienne budzenie.

Zegarek dostępny będzie w sprzedaży w lipcu 2012 w sugerowanej cenie detalicznej 149 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)