Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły
Źródło zdjęć: © IDG.pl

27.08.2009 10:30, aktual.: 27.08.2009 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec wakacji to dla większości młodych ludzi powrót do normalnego funkcjonowania, co oznacza: wstawanie o barbarzyńskich porach, siedzenie godzinami w salach lekcyjnych, odrabianie lekcji oraz, gdy czas pozwoli, spędzanie wolnych chwil przed komputerem. Jest to również odpowiedni moment, aby zaopatrzyć się w niezbędne gadżety, które chociaż w części uprzyjemnią (pozwolą przetrwać) ten "okropny" okres wytężonej pracy.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Elektronika szeroko wkracza w każdą dziedzinę życia. Nie inaczej jest w przypadku szkoły. Nowoczesny uczeń powinien mieć elektroniczny notatnik, telefon komórkowy z pełnym dostępem do Internetu, laptop (podczas niespodziewanych przerw pomiędzy lekcjami lub godzin spędzonych w bibliotece trzeba się czymś zająć), przenośny odtwarzacz multimedialny najlepiej z konsolą do grania i parę innych urządzeń, które jeśli nie pomogą w zdobywaniu wiedzy, to na pewno nie zaszkodzą.

Rozwiązania przydatne w drodze do szkoły

Zabierając do szkoły komputer przenośny powinieneś zaopatrzyć się również w odpowiednią torbę lub plecak, który pozwoli Ci go bezpiecznie przenieść. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu rozwiązań, natomiast niektóre z nich poza swoją podstawową funkcją oferują również szereg innych. Są również takie, które zapewniają ochronę przed strzałami z pistoletu...

Obraz
© ActiveJet AAN-008 (fot. IDG.pl)

Przeznaczony on jest dla osób posiadających notebooki o przekątnej sięgającej 15,4 cala. Wykonany został z poliestru, cechuje się niewielką wagą wynoszącą niewiele ponad 1 kilogram i oddaje do dyspozycji użytkowników cztery komory.

Cena - 120 zł.
Więcej informacji

Obraz
© Dicota Take Control 12 (fot. IDG.pl)

Torba Dicota Take Control 12" N21528P

Wykonana z poliestru torba na ramię pozwala przenosić notebooki (o ich bezpieczeństwo dba umieszczone w głównej komorze etui wykonane z pianki HDF) wyposażone w ekrany LCD o przekątnej wynoszącej od 1. do 13,3 cala. Powinna ona zainteresować posiadaczy przenośnych odtwarzaczy muzycznych Apple iPod (można je umieścić w specjalnej kieszeni multimedialnej), gdyż posiada wbudowany na pasku na ramię kontroler umożliwiający sterowanie ich funkcjami (głośność, włączanie / wyłączanie, przewijanie).
Cena - 550 zł.
Więcej informacji

Obraz
© BacPac Xtreme black N16408N (fot. IDG.pl)

Plecak BacPac Xtreme black N16408N

Jest on wodo- oraz wiatroodporny i pozwala na umieszczenie w swoim wnętrzu notebooka, którego wyświetlacz cechuje się przekątną 1. - 15,4 cala. Dodatkowo w specjalnym etui na multimedia w górnej części można schować przenośny odtwarzacz muzyczny i wyprowadzić na zewnątrz kable od słuchawek dzięki specjalnemu otworowi. Co ciekawe, jedna z dwóch bocznych kieszeni plecaka została zaprojektowana jako chłodziarka, dzięki czemu przenoszone w niej zimne napoje dłużej pozostaną chłodne.
Cena - 360 zł.
Więcej informacji

Obraz
© V-demension Optical Messenger Bag (fot. IDG.pl)

Torba V-demension Optical Messenger Bag

Torba z pewnością nieraz przyda się w awaryjnych sytuacjach. Przeznaczony do przenoszenia notebooków o maksymalnej przekątnej ekranu wynoszącej 15,4 cala produkt wyposażony został bowiem w składający się z ogniw słonecznych panel zapewniający możliwość podładowania akumulatorów różnego rodzaju sprzętu elektronicznego (oprócz notebooków). Wraz z torbą otrzymujemy adaptery pozwalające na współpracę z iPodem oraz telefonami iPhone, Blackberry, Motorola Razr V3. Samsung, LG, Nokia i Motorola. Za dodatkowe 4,99 USD można natomiast nabyć adapter do praktycznie każdego przenośnego urządzenia elektronicznego.
Cena - 130 USD.
Więcej informacji

Obraz
© TwoFold Notebook Stand and Sleeve (fot. IDG.pl)

Torba TwoFold Notebook Stand and Sleeve

Torba firmy Kensington to rozwiązanie hybrydowe. Poza zabezpieczaniem komputera podczas przenoszenia ( "wspiera" urządzenia z ekranami o przekątnej od 14,1 od 15,4 cala ) zapewnia również możliwość jego wygodniejszej obsługi. Dzięki swojej konstrukcji można ją bowiem w parę chwil przemienić w podstawkę pod notebooka.

Cena - 40 USD.
Więcej informacji

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Kuloodporny plecak

Mamy nadzieję, że nikt z naszych czytelników nie będzie musiał skorzystać z propozycji firmy Backpackshield. Skierowana jest ona bowiem do rodziców uczniów, którzy uczęszczają do szkół w wyjątkowo niebezpiecznych dzielnicach. Jest to specjalna "tarcza", którą można umieścić praktycznie w dowolnym plecaku (firma oferuje również gotowe plecaki). Została ona wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć plecy noszącej ją osoby przed strzałem z pistoletu...

Cena - 155 USD.
Więcej informacji

Obraz
© MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock (fot. IDG.pl)

Rozwiązania przydatne w szkole

Zabezpieczenie notebooka

Zabierając notebook do szkoły powinieneś również pomyśleć o zabezpieczeniu go przed złodziejami. Odpowiednim do tego zadania będzie np. specjalny zamek firmy Kensington - MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock. Nie zajmuje on dużo miejsca w plecaku i wyposażony został w zwijaną linkę o długości 1,2 metra, odporną na próby siłowego otwarcia głowicę zamka MicroSaver oraz opatentowany mechanizm zamykający T-Bar.

Cena - 35 USD.
Więcej informacji

Obraz
© Super Talent Pico C Nickel (fot. IDG.pl)

Przenośny magazyn na dane

Zamiast odrabiać lekcje w zeszycie możesz je zapisać na przenośnej pamięci USB i przynieść do szkoły. Dzięki temu można wzbogacić referat o fotografie, filmy i dźwięki. Na rynku dostępnych jest sporo różnych interesujących pendrive'ów. Jednym z nich jest model Super Talent Pico C (dostępny w dwóch wersjach - Gold i Nickel), który bez problemu możesz przypiąć do kluczy - cechuje się bowiem niezwykle małymi wymiarami (3. x 12 x 3 mm) oraz wagą wynoszącą zaledwie około 5 gramów. Pomimo tego pozwala on na zmagazynowanie aż 32 GB danych (ich transfer odbywa się z maksymalną prędkością 30 MB/s).

Obraz
© USB Wrist Band Battery (fot. IDG.pl)

Koniec z problemem rozładowującego się akumulatora

Czy zdarza Ci się czasami, że bateria w Twojej ulubionej przenośnej konsoli wyczerpuje się w najmniej odpowiednim momencie? Jeżeli tak, z pewnością powinieneś zaopatrzyć się w "zestaw ratunkowy" - USB Wrist Band Battery. Jest to przenośny akumulator Li-Ion (150. mAh), który możesz bez problemu zapiąć na nadgarstku. Waży on 82 gramy, dysponuje czterema diodami sygnalizującymi poziom naładowania i dostarczany jest wraz z odpowiednim zestawem 9 adapterów pozwalających między innymi na "reanimację" zasilania konsol Sony PSP, Nintendo DSi i NDS Lite oraz telefonów Sony Ericsson, Nokii i LG.
Cena - 35 USD.
Więcej informacji

Obraz
© LiveScribe Pulse Smartpen (fot. IDG.pl)

Cyfrowy długopis = dokładny zapis lekcji

Jeżeli jesteś pilnym uczniem i nie chcesz niczego przeoczyć z lekcji idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie elektroniczny długopis LiveScribe Pulse Smartpen. Urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz OLED, kamerę na podczerwień, głośnik, 1 lub 2 GB pamięci flash, port USB oraz mikrofon. Dzięki kamerze potrafi ono rejestrować to co zapiszesz w danym momencie w specjalnym dołączonym do zestawu notatniku (możesz również coś narysować) i powiązać z nagrywanym w tym samym czasie dźwiękiem.

Oznacza to więc, że jeżeli nauczyciel dyktował na koniec lekcji zadanie domowe, a Ty w tym czasie zapisałeś np. słowo "zadanie" to po przyjściu do domu i "kliknięciu" w nie długopisem usłyszysz dokładnie o czym mówił nauczyciel.

Cena: 1 GB - 150 USD, 2 GB - 200 USD.
Więcej informacji

Obraz
© InfoScan TS Elite (fot. IDG.pl)

Kieszonkowe skanowanie - koniec żmudnego przepisywania do zeszytu

Nie chcesz tracić cennego czasu na robieniu notatek w bibliotece? Jeżeli tak, docenisz przenośny skaner InfoScan TS Elite. Urządzenie cechuje się "kieszonkowymi" wymiarami (177,5 x 41,5 x 3. mm) oraz wagą wynoszącą zaledwie 200 gramów. Pozwala na zeskanowanie do 200 linii tekstu i wyposażone zostało w dotykowy monochromatyczny wyświetlacz oraz słownik. Transfer danych do smartfona/notebooka możesz przeprowadzić drogą bezprzewodową (IrDA) lub za pomocą interfejsu USB.
Cena - 200 USD.
Więcej informacji

Obraz
© Imitacje otwartych oczu (fot. IDG.pl)

Spanie na lekcji? Proszę bardzo

Bardzo rzadko, ale jednak się zdarza, że podczas wyjątkowo nudnej lekcji oczy same się zamykają. Czy możesz coś na to poradzić? Oczywiście! Musisz jedynie kupić imitacje otwartych oczu, przykleić je na powieki i spokojnie drzemać bez obawy, że zostaniesz przyłapany przez nauczyciela...

Cena - nieznana.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także