Gadżety do auta, które ułatwią jazdę. Oszczędzisz czas i pieniądze

Gadżety do auta, które ułatwią jazdę. Oszczędzisz czas i pieniądze

Kamera zarejestruje wszystko, co dzieje się na drodze
Kamera zarejestruje wszystko, co dzieje się na drodze
Źródło zdjęć: © Shutterstock
26.04.2022 13:58, aktualizacja: 26.04.2022 14:52

Dla wielu osób jazda samochodem to nie tylko konieczność, ale również przyjemność. Jednak mając auto nieco starsze i pozbawione niektórych gadżetów, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, które dodatkowo zwiększą komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się niezależnie od tego, do czego jest używane.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pozostań w kontakcie

Bezpieczeństwo jest kluczem do udanej podróży, ale jak je zachować jednocześnie często rozmawiając przez telefon. Tutaj z pomocą przychodzą zestawy głośnomówiące, które można łatwo zainstalować bez ingerencji w konstrukcję wnętrza. Na rynku znajdziecie urządzenia, które są mocowane do pasów lub osłony przeciwsłonecznej. Wystarczy je założyć i prawie można o nich zapomnieć, ponieważ mają długi czas czuwania i uruchamiają się automatycznie, kiedy w pobliżu pojawi się sparowany telefon. Koszt urządzenia jest znacznie niższy niż kwota mandatu, który grozi za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy bez specjalnego zestawu. Możecie również pokusić się o zakup słuchawki Bluetooth, dzięki której będziecie mogli bez przeszkód i przełączania się rozmawiać nawet po wyjściu z samochodu. Kiedyś urządzenia te były bardzo popularne, teraz widujemy je rzadziej, ale oferta nadal jest pokaźna.

Wszystko pod kontrolą

Popularnym gadżetem spotykanym w polskich samochodach jest wideorejestrator. Pozwoli on zarejestrować niebezpieczne sytuacje, może stać się dowodem przy orzekaniu o winie w przypadku kolizji, a także ustrzec przed osobami próbującymi wyłudzić odszkodowanie. Klucz do zakupu jest dość prosty - przede wszystkim urządzenie powinno mieć matrycę rejestrującą obraz w rozdzielczości minimum Full HD, co obecnie jest już standardem. Druga kwestia to obiektyw, a konkretnie pole widzenia - im szerszy kąt, tym lepiej, ponieważ można zarejestrować więcej szczegółów.

Przydatnymi funkcjami są moduł Bluetooth lub Wi-Fi pozwalający na dostęp z poziomu smartfona, wyświetlacz z dotykowym ekranem oraz moduł GPS. To ostatnie pozwoli precyzyjnie umieścić zdarzenie w miejscu i czasie, a także wskaże prędkość i inne parametry. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest czujnik przeciążeń, który wykryje moment zdarzenia i zablokuje materiał przed nadpisaniem. Jeżeli pozostawicie samochód na parkingu, to wykryje on moment, kiedy ktoś w niego uderzy albo będzie próbował dostać się do środka.

Prosto do celu

Nawigacje wbrew pozorom żyją i mają się świetnie, choć wydawało się, że zostaną wyparte przez smartfony. Najtańsze urządzenia z dożywotnią aktualizacją map możecie kupić już za mniej niż 300 zł. Ich przewagą jest to, że zostały stworzone z myślą o konkretnym przeznaczeniu. Dzięki temu na przykład wyświetlacze są zaprojektowane tak, by zapewniać bardzo dobrą widoczność nawet przy ostrym świetle słonecznym. Oprócz tego mogą pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego, a także mają funkcje ostrzegania o zagrożeniach, korkach i fotoradarach.

Warto wybrać urządzenie, które precyzyjnie prowadzi po pasach, dzięki czemu nie przegapisz żadnego zjazdu z autostrady. Dla posiadaczy camperów i profesjonalnych kierowców stworzono specjalne urządzenia, które mają wgrane np. pola campingowe czy drogi, na których wprowadzono ograniczenie masy pojazdu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie