G2A reaguje. Zrywa współpracę z youtuberem, który pobił mężczyznę

Strona głównaG2A reaguje. Zrywa współpracę z youtuberem, który pobił mężczyznę
18.07.2019 07:55
G2A reaguje. Zrywa współpracę z youtuberem, który pobił mężczyznę
Źródło zdjęć: © YouTube

Chociaż patostreamerzy są ostatnio na celowniku, to niestety nie brakuje takich, którzy wciąż próbują się wybić na kontrowersyjnych treściach. Na szczęście G2A pokazuje, że nie ma dla nich miejsca w sieci.

O skandalicznym materiale poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na nagraniu widać było, jak youtuber najpierw rozmawia z mężczyzną, a następnie go uderza. Całość trafiła do sieci - film można obejrzeć na profilu OMZRiK.

"Mateusz D. to youtuber znany pod nickiem Kiszak" - poinformował OMZRiK. Okazało się, że na co dzień zajmuje się tematyką związaną z grami. Jego kanał śledzi ponad 40 tys. osób. Na dodatek youtuber współpracował z firmą G2A.

Współpracował, bo po publikacji Ośrodka firma szybko zdecydowała się rozwiązać umowę z "twórcą".

"Po zobaczeniu materiału, poinformowaliśmy go o natychmiastowym rozwiązaniu umowy. Otrzymał już wszystkie stosowne dokumenty" - napisał do Ośrodka pracownik firmy G2A.

Sprawa trafiła również na policję. Podobnie jak w przypadku niedawno opisywanego przez nas streamera, który w trakcie prowadzenia relacji na żywo omal nie potrącił pieszych. Miasto Jest Nasze zgłosiło występek do prokuratury.

Chociaż wiceminister cyfryzacji zapowiedział walkę z patostreamerami to jak widać wciąż nie brakuje osób, które na kontrowersyjnych treściach próbują zdobyć popularność.

"Szybko zyskują internetową sławę i pieniądze, wydaje im się, że świat należy do nich i wszystko im wolno, jako "gwiazdom". Poczucie bezkarności i jednoczesna potrzeba "fejmu" wśród widzów powodują, że przekraczają kolejne granice" - opisuje ich zachowanie OMZRiK. Pytanie, czy edukacja młodych, zaproponowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, sprawi, że widzów chcących oglądać takie treści zabraknie?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)