FriendlyMusic - biblioteka utworów muzycznych dla YouTube

FriendlyMusic - biblioteka utworów muzycznych dla YouTube

FriendlyMusic - biblioteka utworów muzycznych dla YouTube
Źródło zdjęć: © YouTube.com
24.06.2010 15:41

Rumblefish Inc. stworzył specjalny program FriendlyMusic (www.FriendlyMusic.com) dla użytkowników platformy YouTube, dzięki któremu od 29 czerwca zyskają oni możliwość zakupu wieczystej licencji do utworów muzycznych, z możliwością pełnej edycji i wykorzystania licencjonowanych motywów w swoich materiałach wideo

Społeczność YouTube korzystająca z programu FriendlyMusic będzie miała dostęp do pokaźnego katalogu utworów Rumblefish, mających uregulowane prawa autorskie. Muzykę można wykorzystać do stworzenia wysokiej jakości, profesjonalnej ścieżki dźwiękowej w filmach wideo przeznaczonych dla platformy YouTube.

Użytkownicy umieszczający na platformie YouTube klipy opatrzone ścieżką dźwiękową, której nie stworzyli samodzielnie, muszą liczyć się z możliwością usunięcia lub zablokowania filmu na wniosek posiadacza praw autorskich. Program FriendlyMusic pozwala uniknąć takich sytuacji. Od 200. roku YouTube wypracowuje rozwiązania pozwalające użytkownikom na wzbogacanie klipów o ścieżki dźwiękowe, jednocześnie respektując prawa autorskie i pomagając generować przychody ich właścicielom - między innymi współpracując z czterema największymi wytwórniami płytowymi na świecie. FriendlyMusic pozwala też użytkownikom YouTube na zakup licencji gwarantującej wieczyste wykorzystanie muzyki w klipie. To nowy rozdział we współpracy z firmami muzycznymi i właścicielami praw autorskich do stworzonej przez siebie muzyki – po raz pierwszy w historii użytkownicy platformy YouTube otrzymali bezpośrednią licencję na wykorzystanie utworów w ścieżkach dźwiękowych swoich produkcji.

Jak działa FriendlyMusic?

Twórcy amatorskich filmów wideo mogą przeszukiwać i przeglądać katalog FriendlyMusic z tysiącami utworów muzycznych artystów i wytwórni z całego świata. Następnie, każdy użytkownik może zakupić i pobrać wybraną melodię, którą chce wykorzystać w swojej ścieżce dźwiękowej i dodać ją do filmu przy pomocy dowolnej aplikacji do edycji wideo. Koszt utworu to 1,9. USD za wykorzystanie w jednym filmie wideo. Ostatnim krokiem jest otrzymanie oficjalnej licencji na wykorzystanie zakupionego utworu. Tym samym użytkownik zamieszczający swój film na YouTube dostaje gwarancję, że jego wideo nie zostanie zablokowane lub wyciszone ze względu na brak praw autorskich.

Prawa autorskie

Prawa autorskie do muzyki, którą przeważnie można kupić w sieci różnią się diametralnie od utworów przeznaczonych do wykorzystania w ścieżkach dźwiękowych: piosenka pobrana ze sklepu internetowego na własny użytek może nie mieć licencji na wykorzystanie w formie tła muzycznego do klipu wideo. FriendlyMusic.com daje wszystkim możliwość bezpośredniego nabycia praw licencyjnych utworów muzycznych przeznaczonych do użytku w wideoklipach wykorzystywanych online.

Za mniej niż dwa dolary użytkownicy mogą otrzymać plik MP3 z wybranym utworem oraz pozyskać licencje upoważniającą do używania tego utworu w swoim filmie. Utwory można dodawać do filmów za pomocą ulubionych programów do edycji wideo, takich jak: Microsoft Windows Movie Maker, iMovie firmy Apple, Sony Creative Software Vegas i wielu innych. Materiały wideo ze ścieżką dźwiękową FriendlyMusic posiadają licencje na nieograniczoną liczbę odsłon, bez ograniczeń czasowych (wieczyste), na całym świecie.

Specjaliści od filmowych dźwięków

Rumblefish dostarcza oryginalną muzykę do filmów i produkcji telewizyjnych studiów Hollywood, wielu wydawców gier i wiodących agencji reklamowych od ponad dziesięciu lat. Dzięki FriendlyMusic.com Rumblefish po raz pierwszy w historii udostępni użytkownikom indywidualnym portalu YouTube swoje pokaźne zasoby licencjonowanej muzyki.

Świat muzyki

W przeciwieństwie do serwisów muzycznych, które nieodpłatnie udostępniają muzykę anonimowych artystów, na FriendlyMusic.com użytkownicy znajdą oficjalne utwory zarówno uznanych jak i młodych gwiazd tworzących muzykę od stylu rap, reggae, R&B po country, pop i techno, a także znane utwory klasyczne i wykonania symfoniczne. W serwisie codziennie będzie można znaleźć nowe utwory. W najbliższych miesiącach katalog dostępnej muzyki będzie stale się powiększał także o specjalnie dobrane kolekcje utworów znanych artystów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)