Francuskie banki wprowadzają nowoczesną kartę do transakcji. W Polsce dostępna jest już od roku

Francuskie banki wprowadzają nowoczesną kartę do transakcji. W Polsce dostępna jest już od roku
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

04.10.2016 14:05, aktual.: 04.10.2016 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karta ma zapobiegać m.in. wyłudzeniom danych w Internecie czyli tzw. phishing'owi, i ogólnie poprawiać bezpieczeństwo naszych finansów. Każdy kto kiedykolwiek kupował przez Internet wie, że aby zapłacić kartą trzeba podać dane jej posiadacza, numer karty oraz numer CVC czyli trzy cyfry znajdujące się na odwrocie karty. Jeśli jednak te dane wpadną w niepowołane ręce (np. przez phishing) to ktoś może zaszaleć za nasze pieniądze.

\

Karta ma zapobiegać m.in. wyłudzeniom danych w internecie, czyli tzw. phishingowi i ogólnie poprawiać bezpieczeństwo naszych finansów. Każdy kto kiedykolwiek kupował przez internet wie, że aby zapłacić kartą, trzeba podać dane jej posiadacza, numer główny oraz numer CVC, czyli trzy cyfry znajdujące się na odwrocie karty. Jeśli jednak te dane wpadną w niepowołane ręce (np. przez phishing) to ktoś może zaszaleć za nasze pieniądze.

Karta z dynamicznie zmieniającym się numerem CVC ma zapobiec takim wypadkom. Trzycyfrowy kod zmienia się w tym wypadku co godzinę i pojawia na małym wyświetlaczu na odwrocie karty. Dzięki temu nawet jeśli numer zostanie skradziony, to po chwili stanie się nic nie znaczącym ciągiem cyfr, a nasze pieniądze będą bezpieczne.

Obraz
© Karta Dynamic CVC Getin Banku (fot. Getin Bank)

Użytkownik takiej karty będzie mógł z niej korzystać jak z każdej innej. Jedyna różnica jest taka, że nie będzie mógł wpisywać numeru z pamięci, ten bowiem zmienia się co chwilę. Karta ze zmiennym numerem CVC może działać przez trzy lata. Dwa największe francuskie banki Société Générale i Groupe BPCE zaczynają oferować kartę swoim klientom.

Tymczasem z tego rozwiązania już od roku mogą korzystać klienci jednego z banków w Polsce, a konkretnie Getin Banku. Jak powiedział nam jego rzecznik, Getin Bank wprowadził kartę Dynamic CVC jako pierwszy na świecie.

_ BB _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)