Francja: Pożar w zakładach chemicznych w Rouen. Z ogniem walczy około 130 strażaków [WIDEO]

Francja: Pożar w zakładach chemicznych w Rouen. Z ogniem walczy około 130 strażaków [WIDEO]

Francja: Pożar w zakładach chemicznych w Rouen. Z ogniem walczy około 130 strażaków [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
26.09.2019 11:18

Pożar i eksplozje w fabryce chemikaliów we Francji. Z ogniem w zakładach chemicznych Lubrizol w Rouen walczy obecnie około 130 strażaków. Na razie nie ma informacji o przyczynie pożaru i poszkodowanych. Poniżej zdjęcia i wideo z wydarzenia.

Do wybuchu pożaru w fabryce chemikaliów w Rouen doszło w nocy, ze środy na czwartek, około godziny 2:40. Jak poinformowały lokalne władze, najpierw słychać było eksplozję, a chwilę później nad zakładem pojawiła się ogromna chmura czarnego dymu i płomienie, widoczne z odległości kilku kilometrów.

Zdjęcia i nagrania ukazujące ogromny pożar

Z ogniem walczy obecnie około 130 strażaków. Zakład odgrodzono kordonem bezpieczeństwa. Władze zaapelowały do mieszkańców okolicznych gmin o pozostanie w domach. W sieci pojawiło się wiele zdjęć i nagrań ukazujące ogromny pożar na północy Francji.

Zamknięte szkoły i żłobki

Dziennik "Le Parisien" podaje, że w okolicy zamknięto żłobki, szkoły podstawowe i średnie oraz domy opieki. Dotyczy to 13 gmin: Rouen, Bois-Guillaume, Mont Saint-Aignan, Isneauville, Quincampoix, Saint-Georges-sur-Fontaine, Saint-Andre-sur-Cailly, Saint-Pierre Street, Saint-Germain-sous-Cailly, Cailly, Bosc-Guerard-Saint-Adrien, Canteleu i Bihorel.

Jak informuje minister spraw wewnętrznych Christophe Castanera, wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę pożaru.

Lokalne władze zapewniają, że opary wydobywające się z płonącej fabryki nie są toksyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)