ycipk-1vqles

Francja: Kilogramy kokainy na plażach. Wyrzuciło je morze

Na wybrzeżach Atlantyku doszło do niesamowitego zjawiska. Morze wyrzuca tam na brzeg... paczki z kokainą. Żandarmeria zabezpieczyła już ok. 750 kg tego narkotyku. Część plaż została z tego powodu zamknięta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne znaleziska czekają na odwiedzających francuską plażę.
Podobne znaleziska czekają na odwiedzających francuską plażę. (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
ycipk-1vqles

Pierwsze odkrycie narkotyków miało miejsce na plaży w Arcachon, na południowy zachód od Bordeaux. Dwie osoby odkryły tam paczki zawierające 3 kg kokainy. Szybko okazało się, że paczek jest dużo więcej i są wyrzucane przez morze na bardzo dużym obszarze.

- Podejrzane paczki znaleziono na wszystkich plażach od departamentu Loary Atlantyckiej do departamentu Landes – poinformowała francuska prokuratura z Rennes. To oznacza, że kokaina jest wyrzucana przez morze na pasie wybrzeża o długości 500 km! 14 kg tego narkotyku znaleziono na samej plaży Pornic w Loarze Atlantyckiej.

Czytaj też: Samolot pełen kokainy roztrzaskał się o ziemię. Wartość? Nawet 500 milionów złotych

ycipk-1vqles

60 mln euro wartości

Według prokuratury znaleziona kokaina jest niezwykle czysta, a więc zażywanie jej jest szczególnie niebezpieczne. Władze zaapelowały, żeby każdy, kto znajdzie paczkę z tym narkotykiem niezwłocznie powiadomił policję.

Całkowita waga znalezionych narkotyków wynosi na ten moment 750kg. Ich wartość szacuje się na 60 mln euro (ok. 257 mln zł).

ycipk-1vqles

Prokuratura stwierdziła, że kokaina pochodzi najprawdopodobniej z Ameryki Południowej. Policja bada hipotezę mówiącą, że statek przemytników wpadł w burze i musiał pozbyć się ładunku, żeby udało mu się wyjść z niej cało.

Czytaj też: Mężczyzna ukrywał paczkę narkotyków w nosie przez 18 lat

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vqles

ycipk-1vqles
ycipk-1vqles