Francja: Kilogramy kokainy na plażach. Wyrzuciło je morze

Francja: Kilogramy kokainy na plażach. Wyrzuciło je morze

Francja: Kilogramy kokainy na plażach. Wyrzuciło je morze
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
12.11.2019 12:07, aktualizacja: 13.11.2019 09:45

Na wybrzeżach Atlantyku doszło do niesamowitego zjawiska. Morze wyrzuca tam na brzeg... paczki z kokainą. Żandarmeria zabezpieczyła już ok. 750 kg tego narkotyku. Część plaż została z tego powodu zamknięta.

Pierwsze odkrycie narkotyków miało miejsce na plaży w Arcachon, na południowy zachód od Bordeaux. Dwie osoby odkryły tam paczki zawierające 3 kg kokainy. Szybko okazało się, że paczek jest dużo więcej i są wyrzucane przez morze na bardzo dużym obszarze.

- Podejrzane paczki znaleziono na wszystkich plażach od departamentu Loary Atlantyckiej do departamentu Landes – poinformowała francuska prokuratura z Rennes. To oznacza, że kokaina jest wyrzucana przez morze na pasie wybrzeża o długości 500 km! 14 kg tego narkotyku znaleziono na samej plaży Pornic w Loarze Atlantyckiej.

60 mln euro wartości

Według prokuratury znaleziona kokaina jest niezwykle czysta, a więc zażywanie jej jest szczególnie niebezpieczne. Władze zaapelowały, żeby każdy, kto znajdzie paczkę z tym narkotykiem niezwłocznie powiadomił policję.

Całkowita waga znalezionych narkotyków wynosi na ten moment 750kg. Ich wartość szacuje się na 60 mln euro (ok. 257 mln zł).

Prokuratura stwierdziła, że kokaina pochodzi najprawdopodobniej z Ameryki Południowej. Policja bada hipotezę mówiącą, że statek przemytników wpadł w burze i musiał pozbyć się ładunku, żeby udało mu się wyjść z niej cało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)