Foxconn zabronił pracownikom popełniać samobójstwa

Foxconn zabronił pracownikom popełniać samobójstwa

Foxconn zabronił pracownikom popełniać samobójstwa
05.05.2011 14:01

Narzekasz na swoją pracę? To zapraszamy do Foxconna, zajmującego się produkcją części dla iPhone’ów i iPadów. 100 godzin nadgodzin miesięcznie i 12 godzin na nogach dziennie to norma. Foxconn wymaga od robotników także umowy, w której ci zrzekają się odszkodowania w razie samobójstwa.

Fabryki Foxconna w ubiegłym roku trapiła fala samobójstw wśród pracowników. Zarząd wymyślił jednak idealne, z punktu widzenia chińskiego umysłu, rozwiązanie. Każdy pracownik tej firmy musi podpisać lojalkę, w której zgadza się, że w razie popełnienia przez niego samobójstwa, jego rodzina otrzyma tylko minimalne, ustawowe odszkodowanie.

Obraz
© Foxconn - linia produkcyjna (fot. via Chip.pl)

Dodatkowo, zainstalowano „antysamobójcze siatki”, które mają łapać pracowników, którzy mimo wszystko zdecydują się wyskoczyć z okna. Foxconn zatrudnił również na krótki okres mnichów, którzy mieli za zadanie „przegonić złe duchy z fabryk”.

Popyt na iPada wywiera olbrzymią presję na dostawcach Apple’a. By mu sprostać, pracownicy podwykonawców są zmuszani do nadgodzin, mieszkania w salach sypialnych, gdzie w tym samym pokoju śpią 2. osoby i do milczenia podczas pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)