Ford pokazał autonomicznego kuriera przyszłości. Imponuje możliwościami

Ford pokazał autonomicznego kuriera przyszłości. Imponuje możliwościami

Ford pokazał autonomicznego kuriera przyszłości. Imponuje możliwościami
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
23.05.2019 11:33

Ford przedstawia swoją wizję "kuriera przyszłości". Jest nim robot o imieniu "Digit", jeżdżący autonomicznym samochodem. I omijający przewróconą hulajnogę Lime.

Autonomiczne auta i roboty zapewne będą sporą częścią naszego życia. Już teraz firmy takie jak amerykańskie Boston Dynamics tworzą istne cuda w dziedzinie robotyki. Maszyny ich produkcji potrafią przeskakiwać przeszkody, utrzymywać równowagę, robić salta czy zapamiętywać drogę.

Tymczasem inna amerykańska korporacja w ciszy opracowała równie inteligentnego robota. Podobnie do maszyn od Boston Dynamics, potrafi przenosić ciężkie ładunki, omijać przeszkody czy rozpoznawać teren. Zobaczcie sami na poniższym wideo.

Projektanci "Digita" zadbali nawet o tak małe szczegóły, jak przewrócone hulajnogi na chodnikach. Robot jest w stanie wykryć je jako przeszkodę, a następnie wyminąć. Skoro posiada takie umiejętności, to mógłby pracować także w Polsce.

Zobacz też wideo: Jak będą wyglądały miasta przyszłości?

Digit ma nieco ponad 1,5 metra wysokości. Jest w stanie samodzielnie unieść przesyłkę i odstawić ją w wyznaczonym miejscu. Kształtem przypomina szkielet człowieka, chociaż nie trudno porównać go do droidów armii Imperium z "Gwiezdnych Wojen". "Digit" został opracowany przez Agillity Robots, startup należący od 2015 roku do Forda.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)