Forbes: Steve Ballmer z Microsoftu najgorszym CEO na świecie

Forbes: Steve Ballmer z Microsoftu najgorszym CEO na świecie

Forbes: Steve Ballmer z Microsoftu najgorszym CEO na świecie
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.05.2012 12:44, aktualizacja: 17.05.2012 13:13

"Bez wątpienia pan Ballmer jest najgorszym CEO dużej spółki notowanej obecnie na amerykańskiej giełdzie." W ten sposób zaczyna się opis szefa Microsoftu przygotowany przez dziennikarzy Forbes.

Dalej możemy przeczytać, że nie tylko samemu zablokował rozwój jednej z najdynamiczniej rozwijających się spółek technologicznych, ale pogrążył cały jej ekosystem. Dziennikarze wspominają o zahamowaniu rozwoju firm Dell, HP oraz Nokia. Nie komentują pozytywnie również niszczenia wartości istotnej dla akcjonariuszy, jak i miejsc pracy.

Microsoft zadebiutował w 200. roku z wyceną 60 dolarów za akcję, ale już dwa lata później pod rządami Ballmera ich cena spadła do 20 dolarów. W szczytowym momencie udało się powrócić do ceny 30 dolarów. Krytyka idzie dalej – dotyczy systemu Windows Vista, który nie przypadł do gustu użytkownikom, a także Windows 7 i Office 2010. Choć te ostatnie były już bardziej udane, nie zaoferowały użytkownikom nic ekscytującego. W tym czasie Apple przejął palmę pierwszeństwa w kategorii technologii.

Szefowi Microsoftu obrywa się również za zbyt późne dostrzeżenie rynku mobilnego i nieumiejętność przejścia z PC na smartfony/tablety. Choć Windows Phone jest chwalony –. wszedł stanowczo za późno. Ponadto gdy mówimy tablet, raczej myślimy o urządzeniu Apple iPad, a nie czymś z systemem Windows.

O reszcie nielubianych szefów możecie przeczytać w artykule na stronach forbes.com. Warto również przypomnieć sobie "The best of Steve Ballmer", który przy którym przypomina mi się jeden tekst Kazika "Mam w domu szufladę, w której trzymam, Z lewej - amfetamina, z prawej - aspiryna, Żona wczoraj biegała jak oszalała, Pomyliła się chyba i proszki pomieszała".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Jedna decyzja Apple i Samsung traci 10 miliardów wartości"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)