Finanse HTC mają się coraz gorzej

Finanse HTC mają się coraz gorzej09.10.2012 14:50
Finanse HTC mają się coraz gorzej
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

HTC ciągle nie powodzi się najlepiej. Pomimo wypuszczenia na rynek całkiem dobrze przyjętego smartfona HTC One X (oraz jeszcze świeższej prezentacji jego następcy – HTC One X+), ostatni raport finansowy tajwańskiego koncernu wskazuje, że w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym – jego zyski zmalały aż o 79 proc.

Niestety –. jest to już czwarty z rzędu kwartał, w którym przychody HTC ulegają sporej redukcji. W zeszłym roku Tajwańczycy zarobili w tym okresie 636,5 miliona dolarów netto, w 2012 – „jedynie” 133,2 miliony. Nie trzeba być wielkim analitykiem, by dojść do wniosku, że definitywnie coś – i to pomimo uzyskania statusu jednego z największych rywali Samsunga i Apple – jest nie tak.

Choć smartfony One X i One S spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem mediów, obydwa raczej nie nawiązały (z różnych względów) równorzędnej walki z topowymi urządzeniami Samsunga i Apple. Wątpliwe też, by miał to uczynić model One X+. Czyżby skok na rynek Windows Phone’ów miał być zatem ostatnią deską ratunku dla HTC? Jak uważacie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)