Ferie zimowe 2020. Sprawdź, kiedy rozpoczną się w poszczególnych województwach

Ferie zimowe 2020. Sprawdź, kiedy rozpoczną się w poszczególnych województwach

Ferie zimowe 2020. Sprawdź, kiedy rozpoczną się w poszczególnych województwach
Źródło zdjęć: © East News | Albin Marciniak/East News
Karolina Modzelewska
09.01.2020 10:40

Ferie zimowe to czas wyczekiwany przez wielu uczniów, a niekiedy i ich rodziców. W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało, że ferie rozpoczną się wyjątkowo szybko. Sprawdź terminy dla poszczególnych województw.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło, że ferie najwcześniej rozpoczną się w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Dla nich okres feryjny ruszy w nadchodzący poniedziałek i będzie trwał od 13 do 26 stycznia 2020 roku.

Ferie zimowe: Sprawdź terminy

Druga tura ferii zimowych rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 2 lutego 2020 roku. Z wolnego czasu będą korzystać uczniowie z województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego.

Trzecia tura ferii zimowych ruszy 27 stycznia i zakończy się 9 lutego 2020 roku. W tym terminie wolne będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie zimowe: Kiedy w województwie mazowieckim?

Najpóźniej ferie zimowe rozpoczną się w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim oraz zachodniopomorskim. Potrwają od 10 do 23 lutego 2020 roku.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)