Fame MMA 5. Będzie walka Lord Kruszwil kontra Mini Majk

Fame MMA 5. Będzie walka Lord Kruszwil kontra Mini Majk
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

24.06.2019 11:47, aktual.: 24.06.2019 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fame MMA to coraz popularniejsza gala sportów walki. Główną atrakcją są walki internetowych celebrytów. Piąta odsłona Fame MMA ma szansę na spore zainteresowanie, bo twarzą w twarz staną ze sobą Mini Majk i Lord Kruszwil - nastolatek chwalący się w sieci bogactwem.

Gala Fame MMA jest wydarzeniem typu freak fight - w oktagonie (ośmiokątnej klatce okalającej ring) widzowie oglądają bijących się internetowych celebrytów. Nie ma tu podziału na kategorie wagowe, a tym bardziej nie można liczyć na doświadczenie zawodników. Ważniejsze jest to, jakie emocje w sieci wywołujesz.

Najpierw gala Fame MMA skupiała się na pojedynkach tzw. patostreamerów. W kolejnych edycjach udział brali internetowi celebryci czy raperzy. Fame MMA to walki m.in. Marty Linkiewicz z Anielą Bogusz - pierwsza podbiła Instagrama, druga YouTube'a. W oktagonie pojawił się sam organizator gali, Michał "Boxdel" Baron, czy związany z QueQuality Filip "Filipek" Marcinek.

Fame MMA 5: Lord Kruszwil kontra Mini Majk

W trakcie sobotniej gali Fame MMA 4 na oktagon wtargnął Mini Majk i zaprosił do walki Lorda Kruszwila. Popularny acz niezwykle kontrowersyjny nastolatek zaakceptował wyzwanie, żądając wcześniej, by organizatorzy przekazali 50 tys. zł i część jego gaży na cel charytatywny. Strony zgodziły się na warunki, więc starcie Mini Majk vs Lord Kruszwil ma szansę być jedną z walk wieczoru piątej gali Fame MMA. Kim są zawodnicy?

Lord Kruszwil: bogaty nastolatek z internetu

Lord Kruszwil całą swoją internetową popularność zawdzięcza szpanerstwu. Początkowo materiały z kanału "Lord Kruszwil" były żartobliwą opowieścią o prestiżowym życiu, pełnym rozsypywania pieniędzy, jeżdżenia luksusowymi autami i kupowaniu najdroższych możliwych produktów. Z czasem zabawa w bogacza zamieniła się w spektakl wulgarności, poniżania innych i płacenie za wykonanie kuriozalnych zadań. Opinie o takiej twórczości były mieszane, internauci wielokrotnie oburzali się, jak w przypadku materiału o spotkaniu z gejem. W końcu miarka się przebrała, kanał znikną z serwisu, a głos zabrała dotychczasowa sieć partnerska.

Lord Kruszwil: kim jest, kto go stworzył?

Lord Kruszwil szybko powrócił z nowym kanałem. Wciąż jednak nie wiemy, kim tak naprawdę jest nastolatek. Prawdziwym "bananowym" chłopcem? Kolejnym eksperymentem społecznym? A może od początku do końca wykreowanym produktem?

Wiele wskazuje na tę ostatnią opcję. W kilku popularnych filmach youtuberów próbujących rozwiązać zagadkę bogatego nastolatka przewija się postać "Kamerzysty". Na początku "Kamerzysta" pozostawał w cieniu nastolatka występując w materiałach z workiem na głowie. Z czasem sam założył swój kanał - ma już ponad 2 mln subskrypcji - a nawet rozpoczął karierę muzyczną: jako raper.

Osoba z bliskiego otoczenia rapującego youtubera, producent L-Pro, mający na koncie współpracę z takimi legendami jak Chadą, Tede czy Liroy, pisał: "Ty wymyśliłeś Kruszwila, wymyśliłeś Kamerzystę, ale Kamerzystę rapera wymyśliłem ja" – o czym poinformował serwis apynews.plapynews.pl.

Fame MMA: kim jest Mini Majk?

Udział Lorda Kruszwila w takim przedsięwzięciu jak Fame MMA nie może dziwić. W końcu nastolatek to także biznesowe przedsięwzięcie. Dowodem jest sklep, w którym można kupić gadżety z tekstami z kanału Marka. Kim jednak jest jego przeciwnik - Mini Majk?

Mini Majk, czyli Mateusz Krzyżanowski, stał się w pewnych kręgach rozpoznawalną postacią dzięki pracy za barem. Był barmanem w krakowskich klubach. W 2016 roku "Gazeta Krakowska" opisała jego historię.

"Urodziny, poprawiny, aftery, kawalerskie, panieńskie, obsługuję wszystko. Raz miałem twarz pomalowaną na biało, czarne usta i czarną łezkę. Zależy, jaka jest impreza. Co sobie klient życzy, to robię" - opisuje swoją pracę.

Mini Majk: nowy popularny youtuber

Mini Majk ma 24 lata i mierzy 130 cm. Schorzenie, na które cierpi, to achondroplazja - wrodzona wada, prowadząca do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego. Obecnie Mini Majk prowadzi swój kanał na YouTube o tej samej nazwie, co jego pseudonim. Ma ponad 500 tys. subskrypcji, a jego najpopularniejsze filmy przeszło 2 mln wyświetleń. Tematyka?

Na razie to głównie humorystyczne materiały na temat życia małego - jak sam o sobie mówi - człowieka. O życiu w związku, najlepszych sytuacjach czy tekstach, które nigdy nie wolno mówić "małemu człowiekowi".

Wcześniej Mały Majk występował w filmach popularnego youtubera Friza - jego kanał ma 2,4 mln subskrypcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)