Fame MMA 5. Będzie walka Lord Kruszwil kontra Mini Majk

Fame MMA 5. Będzie walka Lord Kruszwil kontra Mini Majk24.06.2019 11:47
Fame MMA 5. Będzie walka Lord Kruszwil kontra Mini Majk
Źródło zdjęć: © YouTube

Fame MMA to coraz popularniejsza gala sportów walki. Główną atrakcją są walki internetowych celebrytów. Piąta odsłona Fame MMA ma szansę na spore zainteresowanie, bo twarzą w twarz staną ze sobą Mini Majk i Lord Kruszwil - nastolatek chwalący się w sieci bogactwem.

Gala Fame MMA jest wydarzeniem typu freak fight - w oktagonie (ośmiokątnej klatce okalającej ring) widzowie oglądają bijących się internetowych celebrytów. Nie ma tu podziału na kategorie wagowe, a tym bardziej nie można liczyć na doświadczenie zawodników. Ważniejsze jest to, jakie emocje w sieci wywołujesz.

Najpierw gala Fame MMA skupiała się na pojedynkach tzw. patostreamerów. W kolejnych edycjach udział brali internetowi celebryci czy raperzy. Fame MMA to walki m.in. Marty Linkiewicz z Anielą Bogusz - pierwsza podbiła Instagrama, druga YouTube'a. W oktagonie pojawił się sam organizator gali, Michał "Boxdel" Baron, czy związany z QueQuality Filip "Filipek" Marcinek.

Fame MMA 5: Lord Kruszwil kontra Mini Majk

W trakcie sobotniej gali Fame MMA 4 na oktagon wtargnął Mini Majk i zaprosił do walki Lorda Kruszwila. Popularny acz niezwykle kontrowersyjny nastolatek zaakceptował wyzwanie, żądając wcześniej, by organizatorzy przekazali 50 tys. zł i część jego gaży na cel charytatywny. Strony zgodziły się na warunki, więc starcie Mini Majk vs Lord Kruszwil ma szansę być jedną z walk wieczoru piątej gali Fame MMA. Kim są zawodnicy?

Zobacz też: YouTube Premium i YouTube Music Premium w Polsce

Lord Kruszwil: bogaty nastolatek z internetu

Lord Kruszwil całą swoją internetową popularność zawdzięcza szpanerstwu. Początkowo materiały z kanału "Lord Kruszwil" były żartobliwą opowieścią o prestiżowym życiu, pełnym rozsypywania pieniędzy, jeżdżenia luksusowymi autami i kupowaniu najdroższych możliwych produktów. Z czasem zabawa w bogacza zamieniła się w spektakl wulgarności, poniżania innych i płacenie za wykonanie kuriozalnych zadań. Opinie o takiej twórczości były mieszane, internauci wielokrotnie oburzali się, jak w przypadku materiału o spotkaniu z gejem. W końcu miarka się przebrała, kanał znikną z serwisu, a głos zabrała dotychczasowa sieć partnerska.

Lord Kruszwil: kim jest, kto go stworzył?

Lord Kruszwil szybko powrócił z nowym kanałem. Wciąż jednak nie wiemy, kim tak naprawdę jest nastolatek. Prawdziwym "bananowym" chłopcem? Kolejnym eksperymentem społecznym? A może od początku do końca wykreowanym produktem?

Wiele wskazuje na tę ostatnią opcję. W kilku popularnych filmach youtuberów próbujących rozwiązać zagadkę bogatego nastolatka przewija się postać "Kamerzysty". Na początku "Kamerzysta" pozostawał w cieniu nastolatka występując w materiałach z workiem na głowie. Z czasem sam założył swój kanał - ma już ponad 2 mln subskrypcji - a nawet rozpoczął karierę muzyczną: jako raper.

Osoba z bliskiego otoczenia rapującego youtubera, producent L-Pro, mający na koncie współpracę z takimi legendami jak Chadą, Tede czy Liroy, pisał: "Ty wymyśliłeś Kruszwila, wymyśliłeś Kamerzystę, ale Kamerzystę rapera wymyśliłem ja" – o czym poinformował serwis apynews.plapynews.pl.

Fame MMA: kim jest Mini Majk?

Udział Lorda Kruszwila w takim przedsięwzięciu jak Fame MMA nie może dziwić. W końcu nastolatek to także biznesowe przedsięwzięcie. Dowodem jest sklep, w którym można kupić gadżety z tekstami z kanału Marka. Kim jednak jest jego przeciwnik - Mini Majk?

Mini Majk, czyli Mateusz Krzyżanowski, stał się w pewnych kręgach rozpoznawalną postacią dzięki pracy za barem. Był barmanem w krakowskich klubach. W 2016 roku "Gazeta Krakowska" opisała jego historię.

"Urodziny, poprawiny, aftery, kawalerskie, panieńskie, obsługuję wszystko. Raz miałem twarz pomalowaną na biało, czarne usta i czarną łezkę. Zależy, jaka jest impreza. Co sobie klient życzy, to robię" - opisuje swoją pracę.

Mini Majk: nowy popularny youtuber

Mini Majk ma 24 lata i mierzy 130 cm. Schorzenie, na które cierpi, to achondroplazja - wrodzona wada, prowadząca do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego. Obecnie Mini Majk prowadzi swój kanał na YouTube o tej samej nazwie, co jego pseudonim. Ma ponad 500 tys. subskrypcji, a jego najpopularniejsze filmy przeszło 2 mln wyświetleń. Tematyka?

Na razie to głównie humorystyczne materiały na temat życia małego - jak sam o sobie mówi - człowieka. O życiu w związku, najlepszych sytuacjach czy tekstach, które nigdy nie wolno mówić "małemu człowiekowi".

Wcześniej Mały Majk występował w filmach popularnego youtubera Friza - jego kanał ma 2,4 mln subskrypcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)