Fake Friday: Śledź oszustwa sprzedawców w Black Friday 2019

Fake Friday: Śledź oszustwa sprzedawców w Black Friday 2019
Źródło zdjęć: © iStock.com
Karolina Modzelewska

29.11.2019 09:46, aktual.: 11.12.2019 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czarny piątek ruszył pełną parą. Sklepy wystartowały z licznymi promocjami na sprzęt AGD, telefony czy telewizory. Niższe ceny kuszą, ale nie można zapominać, że Black Friday 2019 to również świetna okazja do licznych oszustw i manipulacji. Fake Friday pozwoli je wykryć i uniknąć rozczarowania.

Fake Friday to wyszukiwarka, która pozwala sprawdzić historię ceny produktu w popularnych sklepach RTV/AGD. Dzięki niej można zweryfikować czy oferowana cena faktycznie jest okazyjna i niższa od ceny "regularnej".

Black Friday: Nieuczciwe praktyki

Doświadczenia wcześniejszych Black Friday pokazują, że nie wszyscy sprzedawcy zachowują się uczciwie. Wielu z nich, na kilka dni przed Czarnym Piątkiem podnosi ceny produktów, aby później je obniżyć.

Nieświadomy niczego klient, zachęcony "ogromnymi" przecenami łapie się w cenową pułapkę i ostatecznie płaci niewiele mniej, a niekiedy nawet przepłaca.

Fake Friday: Ma chronić klientów

Odpowiedzią na nieuczciwe praktyki klientów jest Fake Friday – wyszukiwarka, która pozwala zobaczyć, jak kształtowała się cena produktu w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Jak działa Fake Friday? Na stronie czytamy: "Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)