Facebook zapłaci nam 200 dolarów za...

Facebook zapłaci nam 200 dolarów za...

Facebook zapłaci nam 200 dolarów za...
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.07.2014 15:06, aktualizacja: 31.07.2014 16:02

Jeszcze nie ulotnił się smród afery z Facebookiem w roli głównej. Społecznościowy gigant zrobił świnki morskie ze swoich, nieświadomych niczego, użytkowników, co odbiło się czkawką w mediach na całym świecie.

Jeszcze nie ulotnił się smród afery z Facebookiem w roli głównej. Społecznościowy gigant zrobił świnki morskie ze swoich, nieświadomych niczego użytkowników, co odbiło się czkawką w mediach na całym świecie. Oczywiście wszystkie stosowne zapisy można było znaleźć w regulaminie, ale pół królestwa i rękę księżniczki temu, kto przeczytał go choćby w jednej ósmej.

Teraz Facebook postanowił ładnie zaprosić internautów do współpracy. Ba, nie tylko zaprosić, ale i wytoczyć argument finansowy. Wszyscy, którzy wezmą udział w testach nowej aplikacji Slingshot, odpowiedzi Facebooka na niezwykle popularnego wśród nastoletnich posiadaczy smartfonów Snapchata, mogą otrzymać „co najmniej 20. dolarów”.
„Wzywamy wszystkich fanów Slingshot!” - jak można wyczytać na oficjanej stronie projektu. „Wstąpcie do naszej specjalnie wybranej grupy, pracującej dla uczynienia aplikacji jeszcze bardziej niezwykłą”. Żeby wziąć udział w testach, należy się do nich zapisać, ale ostatecznego wyboru kandydatów dokona sam Facebook. Na wszystkich wybrańców czeka sympatyczna sumka, oczywiście po ukończeniu trwających trzy miesiące testów.

Na drodze do uczestnictwa w testach stoi kilka pytań, na przykład o to, jak intensywnie używamy aplikacji, jak często przesyłamy znajomym zdjęcia oraz wideo, z jak wieloma osobami się komunikujemy i z jakich innych aplikacji korzystamy. Członkowie wyłonionej grupy testowej będą musieli poświęcić „około 1-2 godzin tygodniowo”, co nie brzmi jak przesadne obciążenie. Ale dla Facebooka to duże wyzwanie - jego poprzedni klon Snapchata, Poke, poniósł spektakularną klęskę. Teraz Zuckerberg musi zrobić wszystko, żeby historia się nie powtórzyła, zwłaszcza przy trwającej dobrej passie i ogłoszeniu znakomitych wyników finansowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)