Facebook wprowadził nową funkcję. Mogliście nie zauważyć, a jest bardzo przydatna

Facebook wprowadził nową funkcję. Mogliście nie zauważyć, a jest bardzo przydatna

Facebook wprowadził nową funkcję. Mogliście nie zauważyć, a jest bardzo przydatna
Źródło zdjęć: © facebook
Arkadiusz Stando
29.10.2018 15:16, aktualizacja: 29.10.2018 15:26

Facebook od teraz pomaga w weryfikacji fake newsów. Największy na świecie serwis społecznościowy wprowadził możliwość sprawdzenia informacji o stronie, zanim do niej przejdziemy. Sposób jest bardzo prosty.

Już nie musisz się zastanawiać, czy to na pewno rzetelne źródło informacji. Facebook dodał funkcję "Informacje o tej witrynie". Wystarczy najechać na znaczek "i", a następnie go nacisnąć, aby otrzymać wszelkie informacje na temat danego linku. Tak jak na zdjęciach poniżej.

Obraz
© facebook
Obraz
© facebook
Obraz
© facebook

Po kliknięciu na przycisk "i" otwiera nam się małe Facebookowe okno. Możemy w nim przeczytać między innymi informacje o pochodzeniu witryny czy kiedy powstała. Mamy również możliwość sprawdzić, gdzie najczęściej był ten link udostępniany, oraz zobaczyć podobne udostępnienia pochodzące z tej samej strony.

Nowa funkcja prawdopodobnie została stworzona w związku ze spadkiem reputacji Facebooka. Pomoże ratować wizerunek w dobie wszechobecnego spamu, fałszywych linków prowadzących do zawirusowanych stron czy fake newsów.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)