Facebook wprowadza możliwość dzielenia się plikami

Facebook wprowadza możliwość dzielenia się plikami
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

11.05.2012 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z tym co donosi Mashable, w najbliższej przyszłości 380 milionów użytkowników facebookowych grup ma otrzymać możliwość dzielenia się plikami. Mały ułamek grup otrzymał już tę możliwość już wczoraj, wszyscy inni mają otrzymać ją „niebawem”.

Użytkownicy będą mogli wgrywać swoje pliki o rozmiarze do 2. megabajtów. Wyjątkiem będą pliki muzyczne i pliki *.exe. Ale wszystkie pozostałe będzie można do woli uploadować do grup pod warunkiem, że nie będą przekraczały limitu rozmiaru.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

System zgłaszania nieodpowiednich treści działać będzie również dla plików, choć trudno oczekiwać by członkowie grupy donosili sami na siebie. Ale możliwość jest.

Dwa lata temu Facebook nabył serwis służący do dzielenia się plikami, który nie wymagał dodatkowego logowania o nazwie drop.io. Wystarczyło załadować plik i podzielić się linkiem do niego z zainteresowanymi. Drop.io pozwalało także na prowadzenie darmowych rozmów VoIP. Czy to oznacza, że Facebook w ramach walki z G+ również wprowadzi taką opcję? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że im bliżej debiutu giełdowego, tym bardziej Facebook będzie starał się być atrakcyjny dla inwestorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)